Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbuktam félévkor. Felejtős...

Megbuktam félévkor. Felejtős el a továbbtanulást?

Figyelt kérdés
11.be járok és sikerült megbuknom magyarból és fizikából félévkor. (Tuti nem javítom már ki) Rohadtul szégyellem magam, mert az életbe nem buktam még meg soha. Felejtős a továbbtanulás vagy ez még "semminek" számít?

2022. jan. 4. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A továbbtanulásnál CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az év végi jyegek és az érettségi eredeménye számít. Na persze ha félévkor buktál, akkor legjobb esetben is csak 3-as lehet az év végi, de az érettségi duplázásával még minden lehetőséged megvan a továbbtanulásra.


Az viszont általánosan igaz, hogy bejutni könnyű az egyetemre, a bentmaradás a nehéz.

2022. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ok. Én buktam anno 9-ben félévkor és év végén, majd 10-ben szintén, félévkor és év végén. Azóta egyetemet végeztem, és most csinálom a 2. diplomámat.

Nem ez a lényeg, hanem az, hogy kicsit össze kell szedned magad.


Van olyan pontszámítás, ami a felvételi érettségi tárgyakból számol kizárólag pontokat, így teljesen irreleváns, hogy középiskolában milyen jegyeid voltak.


Tehát ha mérnök akarsz lenni, és ott a matek, fizika a felvételi tárgy, akkor a mat - fiz érettségit kell nagyon jól megírni, és ezekkel elérni a ponthatárt.

2022. jan. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Te is tudod nagyon jól, hogy ez a szorgalmadon múlt. És a későbbiek is azon fognak múlni.



Ha ráveszed magad a lelkiismeretes és rendszerezett tanulásra, akkor nem lesz baj.

2022. jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
A félevi jegy nem számít. A fizikát ha csak nem viszed, akkor nem nezik. A magyar az tragikusabb. Mert ha tovabb akarsz tanulni, akkor egy 3-4 szaktol fuggoen jo lenne belole osszehoznod év végere, ami igy eleg netszes.
2022. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

"sikerült megbuknom

...

jan. 4."


Január 4-én? Melyik országban?

2022. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
"11.be járok és sikerült megbuknom magyarból és fizikából félévkor. (Tuti nem javítom már ki)" Ugye mondatértelmezés. A biztos nem javítom már ki az mit jelent?
2022. jan. 12. 18:05
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Ja, hát ha már lemondtál magadról, akkor igen, akkor felejtős a továbbtanulás. Ilyen hozzáállással nincs értelme, az első vizsgaidőszakon se jutnál vele túl, akkor meg kár elkezdeni.
2022. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
66%
Ismerős a helyzet nekem matekból sikerült megbuknom...
2022. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 EVA800 ***** válasza:
27%
Szegyellhetitek magatokat.
2022. szept. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végül nem buktam meg, se félévkor se évvégén. De szégyellem magam apám. :(
2022. szept. 2. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!