Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE kereskedlem marketing...

BGE kereskedlem marketing milyen szak, mekkora igényt fektetnek pédául a matekra, statisztikára? Könnyebb elvégezni mint egy Corvinust ?Milyen a társasági élet? Ezzel a diplomával milyen könnyen lehet elhelyezkedni és milyen fizetéssel?

Figyelt kérdés

2022. jan. 8. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Minden gazdasági szakon kb. ugyanakkora hangsúly van a matekon és statisztikán. Van 2 félév matek + 2 félév statisztika, a végén szigorlattal. Van, ahol van 1 félév ökonometria is. Aki nem matekos, annak ezek a tárgyak nehezek lehetnek, de nem megcsinálhatatlanok. Ismerek középiskolában 2-3-as matekos csajokat, akik megcsinálták a matekot és statisztikát is -- igaz, magántanárral, meg matekinggel, meg dupla tanulással, de megcsinálták. Ezek nem matematikus szakok!


Arról, hogy könnyebb-e a BGE mint a Corvinus, megoszlanak a vélemények. Az én pártatlan véleményem alapján (aki járt a BGE-re és a Corvinusra is, és a gyerekeim is Corvinusosok) nem nehezebb a Corvinus mint a BGE, de esetleg az oktatás színvonala magasabb, és emiatt a Corvinusos vizsgák még könnyebbek is (mivel jobban megtanítják az anyagot). Kb. teljesen ugyanolyan mind a két egyetem.


A társasági élet olyan, mint amilyenre csinálod, nálunk én voltam az osztály közösségi motorja, jó közösség volt. A BGE-n szerintem jobb a közösségi hangulat. A Corvinuson klikkek vannak, illetve a szakkollégiumokban jó a közösség.


Általában véve a gazdasági szakokkal nagyon könnyű elhelyezkedni, főleg ha voltál gyakornok!! Ez a legfontosabb. Már a második évtől keress magadnak gyakornoki helyet minél nagyobb cégnél (lehetőleg pl. Telekom gyakornoki program stb.) és biztos a siker. Azzal mostanában találkoztam, hogy a nagy cégek a Corvinust részesítik előnyben... de én rengeteg embert ismerek a BGE-ről is nagyon befutva, pl. én se panaszkodhatok.


A kereskedelem és marketing az egyik legjobb szak, de nagyon nagy a túlképzés belőle, és rengeteg a dilettáns, ezért is nagyon fontos, hogy gyakornokoskodj.


Ezt is olvasd el a marketing szakról: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


Meg ezt is, főleg a 15. hsz-t: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

2022. jan. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Jelenleg corvinuson vagyok a harmadik felevemben, es biztosan allithatom, hogy a korvo nehezebb mint a bge. Erre tokeletes pelda a jelenlegi vizsgaidoszak, 8 vizsgam van, amig barmely mas gazdasagi szakon levo ismerosom mas budapesti egyetemeken ossze vissza bulizik, alig van vizsgaja, sok a megajanlott jegye, fele annyit kell tanulni. Nem tudom h ez mindig is igy volt e, valszeg nem, de azt tudom h jeleneleg a corvinuson (mas gazdasagi egyetemekhez kepest pesten) sokat kell tanulni, nagyon.


Kozossegi elet az ugyanolyan kb mindenhol, egy egyetemre iszonyat sokan jarnak, ez nem egy gimi ahol van par osztaly es kesz. Ahogy az elozo valaszolo mondta, te alakitod a kozossegi eletet, rajtad mulik hany baratod lesz.


Elhelyezkedesrol nem tudok beszelni:) Lenyeg a lenyeg, jo a bge, aki ismerosom oda jar szereti!

2022. jan. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
Nyilván az a legnehezebb, ahol éppen Te tanulsz...😆
2022. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

#3:


Abszolut nem igy van, viszont mivel vannak nagyon jo barataim elten, bgen, bmen, ibsen, metun, akik ugyanabban a felevben vannak mint en szinten gazdasagi szakon, ezert tudom azt mondani 100%os biztossaggal, hogy a corvinuson tobb vizsga van, es tobb tanulast vesz igenybe. ;)

2022. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!