Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus Egyetem Alkalmazott...

Corvinus Egyetem Alkalmazott közgazdaságtan alapszakáról vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nézegetem az egyetemeket, és ez a szak eléggé felkeltette az érdeklődésemet. Esetleg ha valaki van itt, aki ezen a szakon tanul, lenne hozzá pár kérdésem


- Mennyit kell tanulni, nehéznek érzed a szakodat?

- Milyenek a tanárok, illetve milyen az oktatás?

- Elhelyezkedési lehetőségek, mesterképzés. Külföldi egyetemre is lehet ezzel a szakkal msc-re tervezni?

Ezen kérdések mellett, bármilyen más információt szívesen fogadok a képzésről.



2022. jan. 11. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A gazdaság- és pénzügy-matematikai elemző nevű szak után ez a legjobb közgazdasági képzés ma Magyarországon, ezért melegen ajánlott. Tanulós szak, a nehezebb szakok közé tartozik. Nem annyira matekos mint az említett GPME, de azért eléggé tanulós. Cserébe profi közgazdász leszel – nagyságrendekkel jobban képzett, mint a gazdasági szakosok (gazdálkodás és menedzsment stb.). Nagyon sokfelé lehet vele szakosodni, továbbmenni, nagyon jó diploma. Könnyű vele kijutni Erasmussal menő külföldi egyetemekre is tanulni. MSc-re is simán felvesznek vele. Az oktatás színvonala olyan amilyen, mindenhol vannak jobb és rosszabb tanárok, de még egyszer: ez egy tanulós szak, sok munkát kell beletenni. Ha közgazdász szeretnél lenni, de mégsem akarod magadat a GPME-vel szivatni, akkor melegen ajánlom. (Mondjuk én első helyre a GPME-t írnám, de az alk. közgáz is nagyon jó.)
2022. jan. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi érdekel a gazdaságban. Nagyon jó szak az AK, viszont ha a multik vilaga, illetve a penzugy es a “banking” érdekel akkor nem ez a te szakod. Akkor ajánlanám az AK-t, ha a gazdaságpolitika, infláció, munakélküliséggel és vagyoni különbségekkel kapcsolatos dolgok érdekelnek. A mestere is (közgáz elemző) inkább a makro-ra megy rá. Persze alapozásnak nagyon jó, mert erős analitikai tudást ad, maximum mesteren másra specializálódsz.
2022. jan. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!