Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki kell fizetnem a teljes...

Ki kell fizetnem a teljes idős képzést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy 6 féléves egyetemi képzés önköltséges formában. Úgy döntöttem, hogy mivel időm is engedi, ezért felvenném a következő féléves (3., 4., 5., 6.) tárgyakat és jövőre diplomáznék. Jogszabály szerint erre van lehetőség, illetve az oktatóim is támogatták az ötletet. A kérdést feltettem nekik is, de a hétvége miatt nem fognak válaszolni, én pedig nagyon izgatott vagyok.

Kérdésem az lenne, ha én 3 félév alatt el tudnám végezni akkor a maradék 3 félévet is ki kell fizetni, hogy felvehessem a tárgyakat?

Sajnos nem találtam még hasonló kérdést, vagy bármilyen dokumentumot ezzel kapcsolatban.



2022. jan. 14. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell kifizetni, a mintatanterv csak ajánlott, ha tudsz, végezhetsz hamarabb is.

Ez annak is függvénye, hogy a következő félévben az összes hátralevő tárgyat meghirdetik-e, erre azért kevés az esély. Továbbá azt is meg kellene nézni, hogy nincs-e korlátja az egy félévben felvehető tárgyaknak/krediteknek.

Akár mennyi időd is van, azért cca 120 kreditnyi tudást és vizsgát nehezen tudok elképzelni, hogy teljesíted.

2022. jan. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van. Vannak csak tavaszi és csak őszi féléves tárgyak, ha két kezedet összetéve könyörögsz a tanárnak, akkor se fogja csak miattad kiírni. És igen, van olyan hogy fizetni kell a túl sok felvett kredit után, ismerek olyat ahol kreditenként 3000 ft.
2022. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Technikailag meg tudod tenni, a legtöbb helyen 45kr a max limit. Ahogy előttem monták a mintatanterv csak ajánlott, ha előbb végzel akkor kevesebb támogatott féléved megy el


Viszont vannak tárgyak amik egymásré épülnek illetve üti a többi tárgy bejárási idejét szval nem lesz ez egyszerű

2022. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!