Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki szerint a távoktatás...

Aki szerint a távoktatás "lógás" az most hogy nincsenek is tanórák mit mond?

Figyelt kérdés

Kovidos 5 tanárunk, minden nap csak délig vagyunk, vagy ha tovább is, akkor 11-kor kezdődik az első óra. Nem tudnak ennyi helyettesítő tanárt beküldeni, ha van is helyettesítés szabad foglalkozás vagy film nézés van. Pénteken egész nap 1 matek órát tudtak volna megtartani, de reggel írta az ofő csoportba, hogy be se menjünk inkább.

Év eleje óta ezt hallgatom itt hogy ne legyen online oktatás mert lógnak a diákok. Online még mindig fel kellett kelni legkésőbb 9-kor, és voltak órák, beadandók, úgyhogy minimum 3-ig a gép előtt ültél.

Most pl tényleg totál összeomlott az oktatási rendszer, semmit nem haladunk az anyaggal, nincsenek órák, tanárok, feladatok, tényleg csak beesünk a suliba melegedni aztán pár óra múlva elindulunk haza, már ha egyáltalán be kell menni.



2022. jan. 15. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Ettől függetlenül a távoktatás lógás. De ha valóban az a helyzet, amit leírtál, akkor mindenképp jobb lenne a digitális oktatás, mert akkor legalább elvi lehetőség lenne arra, hogy tudjatok tanulni.
2022. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem lassan lesz.
2022. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Unokaöcséimen és fiatal ismerőseimen látom, hogy mi volt ez a távoktatás. Harmadát tanulták annak, mint egyébként.

Komolyan, ezt a két évet mindenkinek meg kéne ismételnie... persze ez nem megoldható, de a lemaradásotok siralmas

2022. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Hát én sajnálom azokat akik pl 1-4 osztályosak voltak ebben a covidos időben, baromi sok problémájuk lesz szegényeknek később.


#1 távoktatás lehetne jó, de nem ilyen rendszerben ahogyan most csinálják

2022. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem a távoktatás a lógás, hanem ahogy testközelből láttam viselkedni a kölköket távoktatás alatt.



Pontosan tudom, hogy a többség miért vágyik erre annyira...


Azt a fajta távoktatást, amit én szoktam tartani a szülők kérésére, valamiért nem szeretik annyira.

2022. jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
#3 mégis minek ismételnénk meg ezt a két évet? Amit most távoktatás alatt nem tanultunk meg, azt akkor se tanulnánk meg, ha újra tanítanák. Vagy az addig tudnánk, ameddig meg nem írjuk belőle a dogát. Szerintem is szar a digitális oktatás, de ettől még az ismétlés is f*szság
2022. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Legalább digitálisan leadták az órákat meg a feladatokat mert vissza lehetett ellenőrizni a tanárokat. Én meg testközelből látom viselkedni a felnőtt korú kölkölet mármint a tanárokat. "Ez nem az én órám, én nem magyar tanár vagyok, nem küldök feladatot beteg vagyok, nem érdekel pozítív tesztem van" és stb. A tanárok is lógnák háló, nem végzik a munkjáukat. Az hogy a távoktatást nem tudták menedzselni szintén az ő hibájuk, nálunk is volt aki semmit nem csinált, egy zoom órára be nem lépett, és egy darab felszólítást vagy 1-est nem kapott. Úgyhogy miért engedték meg hogy lehessen lógni távoktatás alatt, az hogy a tanárok nem végzik a munkájukat se online, se rendes oktatásban, az miért nincs számonkérve??

4 tanévből 2-ben nagyrészt online oktatás volt, a mostaniban meg nincs semmilyen. Így mégis hogy kéne leérettségizzek idén?

2022. jan. 15. 16:31
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak 3-ig? Akkor még jó volt nektek.

A jelenlegi helyzetetek viszont szerencsére egyedi.

2022. jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem egyedi, mindenhol ez van, csak van ahol volt annyi esze az igazgatónak és áttértek onlineba.
2022. jan. 16. 12:16
 10/13 anonim ***** válasza:
6%
Csak éppen nem lehet "áttérni onlineba", mert a korosztályod oltható.
2022. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!