Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átestem a koronavíruson...

Átestem a koronavíruson ,mégis karanténba küldhetnek a suliból?

Figyelt kérdés
Az lenne a helyzet hogy Decemberbe átestem a víruson és van is védettséget igazoló kártyám, mégis az osztályfőnök ma azt mondta attól még karanténba kell vonulnom ha valaki vírusos lesz. Ezt megteheti vagy a törvény így írja elő?

2022. jan. 18. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Csak akkor nem mész karanténba, ha oltott vagy.
2022. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy az előttem lévő írta, nálunk is így van.
2022. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Oltasd be magad!
2022. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mire eljutottam hogy beoltassam magam, akkor lettem vírusos. De most orvosi ajánlásra egy darabig nem tudom beoltatni magam.
2022. jan. 18. 20:40
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos tény és való, hogy csak az a diák nem megy karanténba kontakt személyként, aki megkapta legalább az első dózist.


Ahogy írtad a #4 válaszodban, hogy a vírusfertőzés után jó pár (min. 4-6) hónapig orvosilag nem ajánlott az oltást.

2022. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%

Karikó ezt mondta: [link]

Az oltástechnológia kifejlesztője meg ezeket tanácsolja: [link]

2022. jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Ajánlom mindenkinek:

[link]


6. oldal

"Mentesül a járványügyi megfigyelés alól, aki a koronavírus elleni védettség igazolásáról szóló 60/2021. (II. 12.) Korm. rendelet szerinti védettségi igazolvánnyal rendelkezik."


E szerint érdemes végigolvasni az A koronavírus elleni védettség igazolásáról szóló 60/2021. (II. 12.) Korm. rendeletet, melyet szintén linkelek. E szerint jelenleg még hatályos szöveg szerint a COVID-on átesettek jogosultak, a fentebbi eljárásrend szerint mentesül a járványügyi megfigyelés (megjegyzés: karantén) alól.

[link]

2022. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettek vele!😄
2022. jan. 19. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!