Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Állatorvostudományi Egyetem...

Állatorvostudományi Egyetem hallgatói, ténylegesen ennyi a tanulmányi ösztöndíj összege egy félévre tekintve?

Figyelt kérdés

Ahogy néztem a felvi.hu-n lévő táblázatban, az idén szeptemberben és a tavaly szeptemberben induló képzéseknek is ugyanennyi volt az összege ami 31 809 Ft félévenként. És ahogy számoltam ez nekem sehogy sem jött ki a hallgatói normatíva öt százalékéra havonta, ami 8330 Ft lenne, hanem ilyen 7900-6400 Ft között mozgott ( attól függ, hogy hány hónappal számoltam, igaz ez nem túlzottan nagy eltérés az megszabott értékhez viszonyítva, viszont az Állatorvosin vannak az egyik legalacsonyabb ösztöndíjak)


Esetleg én értelmeztem félre valamit, vagy ténylegesen ennyi az összeg?



2022. jan. 18. 21:19
 1/5 anonim válasza:
Én állatorvosis vagyok. Ez az ösztöndíj még alacsonyabb is szokott lenni,mert mindenki 4-5-ös tanuló. Neked kb. kitűnőnek kell lenned, hogy kapj. És ahhoz is minden hónapban, be kell adnod 1-2 oldalas kérvényt, hogy abban a hónapban, Te miért igényelnéd az ösztöndíjat és milyen jegyeid vannak hozzá. Ekkor tudsz kérvényezni esetleg magasabb ösztöndíjat. És ezt elbírálják, majd megmondják,hogy akkor neked mennyit fognak adni. Ha nem akarsz mikrós rizst enni minden nap, akkor lehet inkább legyél fogorvos.
2022. jan. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a rekord 16900 volt 4,8-as ösztöndíjindex mellett. Most 4,6ra kapok 7500-at.
2022. jan. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Wait a minute előző válaszolók, nekem a súlyozott tanulmányim 4,15 volt, az ösztöndíj indexem 4,92 és havi 22.000 körül kaptam. Ez a tanulmányi, automat küldik.


Vagy benéztem valamit és ti más ösztöndíjról beszéltek?

2022. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyan arról beszélünk. Igazából az összeg attól függ, hogy milyen az évfolyamátlag.
2022. jan. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na akkor jó. Csak én egyáltalán nem ilyen alacsony összegekről hallottam.
2022. jan. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!