Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME VIK vagy OE NIK mérnökinfo...

BME VIK vagy OE NIK mérnökinformatika?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, és eközött a két egyetem között vacillálok. Mindkét helyre simán bekerülök, szóval a pontszám nem lényeges, csak a személyes véleményekre vagyok kíváncsi. Főként olyanok válaszát várom, akik valamelyik egyetemre járnak/jártak, és tudnának mesélni a tapasztalataikról.


Sokat hallottam, hogy a BME nagyon nehéz, és mivel egész embert kíván, szinte nulla szabadidőm lesz, és csak tanulni fogok. Mások azt is mondják, hogy sokszor szívatnak, és rengeteg felesleges dolgot tanítanak csak azért, hogy kiejtség az embereket. Azt is olvastam, hogy a matek elég nehéz. Arról is lehetett hallani, hogy túl sok az elmélet, kevés gyakorlattal, és ezért a munkába lépésnél kevesebb tapasztalattal rendelkeznek a hallgatók mint az Óbudaisok.


Ezzel szemben ott az Óbudai, amire mindenki azt mondja, hogy gyakorlatorientált, nem szívatnak, és kevesebb felesleges tanulnivaló van. Viszont itt erősen javasolt, hogy a megnövekedett szabadidőnket töltsük hasznosan, például autodidakta tanulással azon a területen, ami minket érdekel.


Egy darabig teljesen egyértelmű volt, hogy a BME-t jelölöm meg elsőként, mivel sokkal nevesebb diplomát kapok, és elismertebb is.

A tanulással soha nem volt problémám, viszont a felesleges dolgok tanulásával eléggé hadilábon állok, főleg azért, mert demotiváló, hogy elveszik az időmet. Persze akik azt említették, hogy sok a felesleges dolog a BME-n, soha nem írtak példákat, így ezt nem is igazán tudom, hogy miben nyilvánul meg.


A másik oldalon ott az OE, ami elsőre könnyebb útnak látszik, mivel mindenhonnan azt hallani, hogy egyszerűbb, meg hogy ide jelentkeznek át a BME-ről kibukottak is. Ha ide mennék, biztos, hogy autodidakta tanulnék mellette olyan témában, ami érdekel (így tanultam meg programozni is, és soha nem volt ezzel a fajta tanulással problémám). Szívesen dolgoznék projecteken is, mivel az olvasottak alapján időmből kifutná rá.

Ismerősök javasolták, hogy gyűjtsek rengeteg tapasztalatot, mert az az álláskeresésben sokat segít majd.


Engem az Óbudai Egyetem kezd meggyőzni, viszont érdekelne, hogy nektek mi a véleményetek az egyetemekről.

- Milyen az oktatás a két egyetemen?

- Mennyire nehéz a matek és a fizika?

- Milyenek az évfolyamtársak?

- Megérné-e a több szabadidős tanulást választani a több egyetemi tanulás helyett?

- Mennyire igaz, hogy a BME szívatja a hallgatókat?

- Ti melyik egyetemet választanátok, ha most kellene döntenektek?


Köszönöm, hogy elolvastátok, és várom a válaszaitokat! :)



2022. jan. 18. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Én OE-NIK-re jártam alapszakra és BME-VIK-re mesterre... Annyi sérelem maradt bennem azután a 2 év után, hogy leírni nem tudom. Az alapszakos diplomám jó, a mesterszakos kiváló minősítésű lett, így nem a kudarc beszél belőlem... Menekültem a BME-ről, hatalmasat csalódtam benne minden vonatozásában, az inkorrektség és a beleszarás csúcsa volt az egész nyomorult képzés. Örültem, mikor végre végeztem, annyira képlékeny volt, hogy épp mi miatt kell fizetnem, mi miatt dobják vissza egy feladatom, mi miatt nem engednek tovább. És ezek nem az én teljesítményemtől függtek főleg, hanem ilyen szánalmas apróságokon, hogy épp mit változtattak, épp mit felejtettek el korrekten közölni, épp min gondolta meg magát a konzulensem az utolsó pillanatban. Baromira elegem van belőlük. Ennél többet inkább nem írok, mert nem akarom szidni az egyetemet, inkább csak erősen nem javaslom, hogy az ősei dicséretei miatt ma valaki oda jelentkezzen. A közösségnek is volt egy számomra bicskanyitogató hangulata, konkrétan le lettem nézve többek által úgy, hogy azt sem tudták, ki vagy mi vagyok, csak hogy az OE-ről jöttem. Egy munkahelyen ez a mentalitás tarthatatlan. Márpedig kollégák leszünk, ha tetszik, ha nem. Tisztelet a kivételnek.


Az OE-vel sem minden ment gördülékenyen, a vezetőség néha tud érdekes dolgokat produkálni, de számomra szimpatikusabb volt az egész. Alapvetően kisebb a hallgatói létszám és ez önmagában egy szerencsés dolog szerintem. A szakirányok számomra érdekesebbek voltak, elsősorban azért is jelöltem meg alapszakon azt. Sokkal több a fiatal oktató és ez látszik az oktatás minőségén, pozitív irányban. Egy barátnőm most alapszakos, nemrég mesélte, hogy idén úgy néz ki, már indul mesterséges intelligencia szakirány is, valószínűleg mire te eljutsz oda, ez egy kiforrottabb dolog lesz. Eléggé öntik a pénzt az egyetembe amúgy, jól felszívta magát minden szempontból az utóbbi időben... Meg az szerintem pozitívum, hogy 3 évig tanítanak egy nyelvet elég mélyen, szerintem úgy érthetőbb az egész fejlesztői módszertan. Úgy tudom, BME-n inkább többféle nyelven keresztül mutatják be a dolgokat.


Talán nincs annyi kapcsolatuk, forrásuk, mint a BME-nek, én ezt annyira nem érzékeltem anno.


Most elvileg új tanterv lesz a BME-VIK-en alapszakon, az lehet, hogy sok dolgot helyre fog tenni. Én szeretném szeretni azt az intézményt, de egyszerűen nehéz. Van pár barátom, aki az alapszakot is ott kezdte és velem járt mesterre, alapvetően ők is csalódottak.


Ezzel nem szerettem volna senkit megbántani, ez csak az én véleményem és az, amit én tapasztaltam, kérlek ne vegyétek magatokra túlságosan.

2022. jan. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Ja, matektól és fizikától ne félj. Az analízis-valstat kicsit combos, de egyébként hozható egyenesben szerintem.


És abszolút azt támogatom, hogy több szabadidőd legyen. Egy egyetem sem tud adni annyit, mint egy saját projekt vagy munkatapasztalat, érdemes mellette ilyesmivel foglalkozni.

2022. jan. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

1# Fura, Bsc-n nincs ilyen. Minden tökéletesen le volt írva mire mit mért adtak. Meglehetett nézni, reklomálni lehetett stb… Amikor jegybeírásnál a neptunben 1 pont kellett az 5höz volt megadta a tanár aki beírta a jegyet.


Semmit nem tapasztaltam abból amit leírtál.

2022. jan. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

3

Mikor Gajdos kitalálta, hogy versenyt rendez abból, kit engedjen át, rohadtul bántam, hogy "hiúságból" választottam egyetemet. De ez csak egy példa a sok közül. Nehogymár azon múljon basszameg a diplomája valakinek, hogy mennyi időt csesz el olyan feladatokra, amiknek jóformán semmi hasznát nem veszi! Én értem, hogy van egy szint, amit meg kell tanulni de szívesebben foglalkoztam volna TDK-val vagy a munkámmal a munkahelyemen többet, minthogy nyomorék feladatokat csináljak meg 100%-osra, mint valami megszállott, hogy ne bukjak meg. Akinek OV fizeti a képzést államin, annak nyilván jobban megy a csicska üzemmód és több méltatlanságot elfogad, de ha valaki maga keresi meg a tandíját és mellé azt kapja, hogy a hülyéjét járatják vele a képzésen és magára hagyják ahelyett, hogy normálisan megtanítanák dolgokra, mint ahogy azt a pénzéért várná, az azért már sok.

2022. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Rengetegen szidják a BME-t. Csak a múltja van a BME-nek, meg a szívatás erőssége.


Sokan írtak róla itt a gyakorin is. Ócska hely lett.

2022. jan. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

… de konkrétan milyen szivatással találkoztatok.


Rengetegen túl tágan fogalmaznak. Senki sem ír konkrétumot.


Úgy vettem eddig észre, hogy senki sem lett tényleges szivatásnak áldozata.

Pl.: “Ma szar kedvem van és nem tetszik a pólód ezért 1es”


… mert ilyenek nem történnek meg.


Inkább az van hogy nehéz a követelmény, így annak a teljesítését szivatásnak veszik, pedig azt mindenkitől ugyanazon a szinten elvárják.

2022. jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

6

Írtam konkrétumot. De leírhatom azt a kálváriát is, amin keresztülment a diplomamunkám, mire végre elfogadták és nem variáltak vele.


A magadfajták nem nyitottak a konkrétumokra, én meg ennél több szót már nem akarok pazarolni erre az egyetemre. Pár kérdés alatt már kifejtettem.

2022. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
1-es Erről az új tantervről tudsz valamit hogy esetleg mikor rakjak ki?Mivel a tanterv fontos nekem a hely választás szempontjábol
2022. jan. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Én is pont ezt a 2 egyetemet néztem ki mérnökinfóval. :D Hasznosak a válaszok, köszi!
2022. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
44%

Anno en is ebben a cipoben jartam, feltem a BME-tol, de beadtam a derekamat es most diplomaztam le mernokinformatikuskent!


Hidd el nem volt konnyu, de orulok es buszke vagyok ra hogy itt szereztem diplomat, es allitom neked hasznalhato tudast kaptam, es problema megoldo keszseget!


En azt javaslom kezd el a BME-t ha nagyon nem megy atmesz az obudaira, forditva nem nagyon lesz ez!

2022. jan. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!