Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen mennyire rizikós a...

Egyetemen mennyire rizikós a tárgyválasztás?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy milyen gyorsan telnek be a helyek? Mennyire kell tempózni, ha mondjuk többen is egy helyre szeretnénk menni és például olyan kurzusra kéne jelentkezni, ahol van elég hely pár embernek? Meg ugye feltehetően a csodálatos neptun sem segít ebben. Ez lesz a 2. félévem szóval még nem csináltam ilyet.
2022. jan. 19. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hűűűű, első kérdés: alapképzésen, vagy osztatlanon vagy?


Utóbbinál egyszerűbb, mivel ott az egyetem összeállít Neked a félévre egy mintatantervet, amire az alapszakosok nem jelentkezhetnek, csak ha marad fölös hely.


Nekem az évek alatt ez a sorrend vált be amúgy:


1. Már a vizsgaidőszak alatt elkezdem nézegetni a kötelező tantárgyakat és a szabválokat is a következő félévre.


2. Órarend tervezőbe helyezem őket, hogy könnyen visszakereshetőek legyenek.


3. Kedvezményes kurzusfelvételnél már reggel 6-kor rástartolok Neptunon a jelentkezésre.


4. Ha a rendszer ledobna a tantárgyról, vagy betelnének a helyek, előadás esetén kérheted az oktatót, hogy létszámbővítéssel tetessen fel a kurzusra.

2022. jan. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig tárgyfelvétel előtt amennyire lehet megtervezem az órarendem, megnézem melyik tárgyat melyik oktatóhoz szeretném felvenni és lesznek-e óra ütközéseim. Ez azért is jó ötlet szerintem mert nálunk például nagyon gyorsan betelnek a kurzusok. Tárgyfelvétel kezdete előtt fél órával minimum belépek a neptunba mert akkor biztos hogy nem fogok tudni mivel telítve van a rendszer. Létszámbővítés egyébként nálunk is van de csak akkor hogyha már minden kurzusra betelt a hely, tehát ha például az egyik tanárhoz akit nem kedvelsz még van hely de akihez akartad felvenni ott már nincs akkor le fogják szarni hogy mit akarsz. De amúgy később is tudod még módosítani a kurzusokat, ha nem sikerül oda felvennem a tárgyat ahova szerettem volna akkor figyelgetni szoktam hátha valaki leadja a tárgyat és felszabadul hely.
2022. jan. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a legtöbb tárgynál betelik az első 20 percben kb. Átlagban 8 tárgyam szokott lenni abból jó esetben 4-5-öt tudok felvenni, de abból a felét úgy veszem fel, hogy pár szabad hely maradt általában rossz időpontban így azokat is figyelnem kell folyamatosan. Ha akarok szabadon választható tárgyat felvenni akkor még rosszabb a helyzet mert akkor azzal kell kezdenem, mert a könnyebbeknél 2 perc alatt betelik. Azt tudnám mondani ha van olyan oktató akit kifejezetten kedvelsz, akkor annak a tárgyával kezd mert sajnos előre nem lehet tudni melyik tárgyak telnek be elsőre. Meg pl ahol egy oktató viszi a gyakokat azt legutoljára hagyd. Ha meg betelik teljesen minden hely és nem mindegy az időpont akkor hívd a tanszeket és akkor ált több időpontnál is bővítenek hívásod után ,így rögtön tudsz jelentkezni rá.
2022. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hűha, hát köszi a válaszokat! Akkor ez egy vicces játék lesz majd... A teljesség kedvéért pedig az elsőnek: alapszakos vagyok.


Köszi a tippeket is!

2022. jan. 20. 00:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!