Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudok lezáróvizsgázni,ross...

Nem tudok lezáróvizsgázni,rossz gondolatok?

Figyelt kérdés

Még 4 napom van az államvizsgáig.

A védésre félig készültem fel és még 20 oldalnyi tételem van (40 oldalt már tudok). Kilátástalannak tartom hogy 20 oldalt meg tudjak tanulni még 3-4 nap alatt.

4,5 kilót fogytam az elmúlt 2 hétben,enni nem tudok,felváltva hányok,sírok és szaladok a wcre egész nap a stressz miatt.

Egyszerűen úgy érzem én erre nem vagyok képes,én nem tudok oda kiállni egy bizottság elé. A konzulensem is halálra rémített azzal amiket mondott. Már öngyilkossági gondolatok is megfordultak a fejemben.

Mit tanácsoltok?



2022. jan. 21. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Azt tanácsolom, nyugodj meg valamilyen módon, aztán oszd be az időt 20 tételre. Ha 30 perc jut egyre, akkor annyi, annál többet ne foglalkozz vele.

Meglesz a záró, ne aggódj.

2022. jan. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A szakdogám 5ös lett, de egyáltalán nem tudok előadni,mindig is gondjaim voltak ezzel és a védésen prezentálnunk kell....
2022. jan. 21. 08:53
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Vígasztaljon, h nekem 105 tételem volt és dolgoztam mellette :D
2022. jan. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Valaki elvégez úgy egy egyetemet, hogy még prezentálni sem tud, hát ez probléma. De szedd össze magad, aztán menni fog.
2022. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az egyetem több mint fele online volt,így orezentálni sem kellett.

Az első félévben volt egy csoportos prezentálás,ahol 5 mondatom volt. Ennyi a peezentálási tapasztalatom.

2022. jan. 21. 10:12
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A prezentalas a legkevesebb.Gondolom ez a szakdoga vedese,mivel te irtad gondolom a szakdogat,de ha nem akkoris ugye elore leirod s szoveget amit mondasz rola,kattintgatod a prezit latod a felirt segito modnatokat,elmondod a betanult szoveget. A vegen max rakerdeznek 1-2dolgora ezzel kapcsoltban es ennyi.

A tetektolviszont jogosan felsz,mert ha pl oylat huzol amit nem tudsz na az necces. De azt tancsolom olvasd el az osszeset ahamyszor csak tudod es rad fog valami ragadni.

Amugy en azt tanultam meg egyetemen,hogy baromira semmi mast nem kellett volna tanulnom a 3 ev altt hanem elso naptol kezdve a teteleket azt a 120-at …emebrtelen volt hogy par honap alatt be kellett volna nyalni ennyi midnent…

2022. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Listen up everybody, a kulcs a gyakorlás.


Én se szeretek prezentálni és izgulós is vagyok. Illetve vizsgák előtt hasmenéssel küzdök. Sűltem már fel prezentációval, mert annyira izgultam, hogy a hangom is elakadt... Viszont most a páromnak többször előadtam a prezentációmat a vizsga előtt és tényleg rengeteget segített a gyakorlás. Megneztük, melyik diánál mennyi percet töltök és sokat faragtunk az időből (ugye, 10-15 percbe kell nagyjából beleférni és ezt nagyon komolyan veszik). Nagyon jól sikerült a prezentációm, büszke vagyok magamra. Magabiztos voltam, időbe is belefértem és mindent eltudtam mondani, amit elakartam. 5-öst kaptam a védésre. Ennyi a titka a dolognak. Gyakorolni kell.

2022. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor hétvégén elgyakorlom párszor a barátom és szüleim előtt,köszi a tippet!
2022. jan. 21. 12:38
 9/9 A kérdező kommentje:
A szakdogát tremészetesen én írtam.
2022. jan. 21. 12:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!