Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az Egyetem? Nehéz ?...

Milyen az Egyetem? Nehéz ? Sokat kell tanulni?

Figyelt kérdés

Milyen a levelező szak?

Tudnátok róla mesélni?

Én a Széchenyi István Egyetemre szeretnék menni HR-s szakra. (360-380pont)

Még gondolkodtam a Corvinuson HR-s szakra de az önköltséges viszont kevesebb pont is elég. Kb. 300 pont

Esetleg szintén a SZIE-n agrármérnök tetszik még.

Más nem! Van szakmám egyébként de szívesen tanulnék még.

Köszönöm a választ ha valaki segít.



2022. jan. 21. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A humán erőforrás és a mérnöki képzés azért ne feledd, nem ugyanaz a nehézség.

Agrármérnökin főleg szerintem az alapozótárgyaknál egész komoly matek, és ehhez hasonló dolgok várhatnak rád. Szerintem azon többet kellene tanulni. A HR szakot manapság már eléggé Büfékszaknak tartják, ezt azért alátámasztja, hogy elég sokan mennek rá, és hát nem szeretnék senkit leszólni, de nekem olyan ismerősöm is elvégezte, aki aztán tényleg nem a legélesebb kés a fiókban, nekem ilyenkor egy diploma értéke kicsit leértékelődik. Egy mérnöki diploma meg azért mégis csak egy mérnöki diploma…

2022. jan. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok dologtól függ, hogy nehéz-e. Én humán szakon kezdtem, nehéznek éreztem őszintén szólva... Valamennyire érdekelt, de inkább ilyen "nincs jobb ötletem és nincs elég hitem magamban" szak volt. Tényleg nem éreztem könnyűnek és nagyon nem esett jól, mikor valaki arról beszélt, hogy milyen büfé szak. Aztán elvégeztem végül, de már csak büszkeségből, hogy ne legyen kidobott idő és átmentem én is műszaki szakra.


Na, nekem például az a szak sokkal jobban csúszott, sokkal gördülékenyebben tudtam tanulni, könnyebben rá tudtam magam szánni. Nem volt könnyebb, de kevésbé volt vontatott, kevésbé töltött el rossz érzéssel, mikor a tanulásra gondoltam.


Más úgy sokat tanulni tudod, hogy van 200 oldal, amit elolvasgatsz és megtanulgatsz, kiírod a definíciókat, az is tud jó lenni... És más az, mikor valamit begyakorolsz példákon keresztül vagy egy projekt jellegű feladat elkészítése által. Nekem utóbbi gondtalanabb, szórakoztatóbb. Ízlés kérdése.

2022. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem olyan nehéz az egyetem, mint amilyennek mondják. Bár ez persze főleg azon múlik, hogy jól választasz-e. Pl az én szakomat rajtam és a szaktársaimon kívül mindenki kifejezetten nehéznek tartja. Szerintem pedig ez a világ legegyszerűbb dolga. Szimplán azért, mert érdekel, így "könnyen csúszik". Minden más sokkal nehezebben menne.
2022. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. És ti mit tanultok? Tudtok véleményt mondani az egyetemekről?
2022. jan. 21. 15:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Oe-n tanulok mérnökinfót. 2 éve járok ide, minden pozitív, szeretem összességében ezt a helyet, tetszik a szak is, nem csalódtam.
2022. jan. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!