Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a középszintű...

Mennyire nehéz a középszintű történelem írásbeli?

Figyelt kérdés

Üdv!

Májusban érettségizek középszinten töriből, nagyjából semmi nem tudok. Mivel a matek-kémia érettségim fogom duplázni, így mindegy, hogy milyenre sikerül a többi. Szerintetek nulla tanulással, atlaszhasználattal meglehet a 12%, amivel már mehetek szóbelizni? Ha nem, akkor mit javasoltok, mit olvassak át?

köszönöm előre is a válaszokat!:)



2022. jan. 24. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem írj meg olyan 3-4 érettségit az elmúlt évek érettségiei közül és akkor nagyjából látni fogod, hogy ezzel a tudással mire vagy képes. Elvileg a 12%-nak simán meg kéne lennie, de ha nagyon rosszul megy én a korábbi érettségik megoldásával készülnék fel. Viszont én a helyedben az ötösre hajtanék. Volt olyan osztálytársam, aki kitűnő tanuló volt egész gimi alatt, fizika fakultációra járt, abból is ötös volt, szeretett tanulni, jól felkészült az érettségire és bűn rossz fizika érettségit írt, pedig végül középszinten érettségizett. Ez mindenkivel megeshet, ezért én a helyedben rendesen felkészülnék az összes érettségire, nem csak azokra, amiket duplázni akarsz. Arról nem is beszélve, hogy ha elrontod a matekot vagy a kémiát az a duplázás miatt sokkal nagyobb pontkiesés, mintha az 5 érettségi közül rontanál el egyet. Különben is, ha egyetemen/főiskolán szeretnél továbbtanulni, akkor egy töri érettségire való felkészülés nem okozhat gondot.
2022. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Dolgozom, nincs időm mindenre készülni. Matekból már van érettségim, magyarból is. A kémiát nem hiszem, hogy nagyon elrontanám. Az angol, és a töri a rizikós. Angolból kettőt írtam idáig, mindkettőnél meglett a 14 pont, ami a 117 pontból kell, hogy engedjenek szóbelire.

Az ötösre miért is hajtanék? A tantárgyi törit utaálom, mint a sz*rt. Amúgy elnézek ókoros filmeket, ismeretterjesztő dolgokat, de a tantárgyi történelmet utálom. :D Amúgy magyarnál is 12 %-ra hajtottam, végül 4-es lett, de az más.

2022. jan. 24. 18:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit még tudok ajánlani, hogy nézd meg a töri esszéknél a javítókulcsot, hogy mire adnak pontot és próbáld meg aszerint írni az esszét. Az eszzé sok pontot ér. Ha pl kell két évszám, akkor írj két évszámot, akkor is ha nem kapcsolódik szorosan a témához, olvass le valamilyen évszámot a térképről és írd bele, hátha elfogadják. Ha három forrás van, akkor írj mind a háromról. Most hirtelen nem tudom mire adnak még pontot, nézd meg a neten.
2022. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Megírok kettőt-hármat, és ha abból megvan biztosan a 12 pont, akkor rendben vagyok.
2022. jan. 24. 19:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sík hülye vagyok töriből, érettségi előtti hónapokban néztem át a vizsgakövetelményeket. 3-as érettségit írtam.
2022. jan. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem én is, és megnyugodtam. Tuti, hogy nem fogok megbukni az írásbelin, a szóbelire meg valamicskét készülök. Tételenként 6 pontos továbbjutási küszöböt célzom meg. :D
2022. jan. 25. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!