Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire számít számotokra,...

Mennyire számít számotokra, hogy a középiskolátok nagy nevű-e, régi-e, szép-e az épülete...?

Figyelt kérdés
Vagy jó Nektek egy sima újabb, kisebb gimnázium is, akár az általános iskolával együtt, mert úgyis ugyanazt tanuljátok mindenhol?

2022. jan. 24. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem, hogy a nagy nevű iskolák csak a diákok teljesítményétől lesz nagy nevű. Tehát attól még hogy híres, nem jelenti azt hogy ott a legjobb a tanítás. Az épület állapotáról csak annyit, hogy nem kell nagyon futurisztikusnak lennie, csak legyen minden meg ahhoz hogy a diákok normálisan tudjanak a tanulmányaikra fokuszálni. De azért azért nem omladozzanak a falak. Ahogy azt az előző mondatban is leírtam, tőlem lehet régi, csak legyen normális állapotban az iskola.
2022. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik top budapesti gimnáziumban érettségiztem. Kollektíve utáltuk a gimit. Más kérdés? :)
2022. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 0 hírnevű kisvárosi gimiben végeztem, nem annyira szerettem, de simán felvettek az első helyre. Az épület viszont modern volt.
2022. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a neve számít, hanem, hogy mit ad. De ez gyakran összefügg. Az épület nem érdekel. Sem az, hogy milyen régi. Az viszont igen, hogy milyen az oktatás, milyen lehetőségeim vannak, mennyire karolják fel a tehetségeket. Elégedett vagyok azzal a gimivel, ahová jártam.
2022. jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is egy egyszerű gimibe jártam, ahova általánosban is. Igazából jó volt, barátaim is vannak, jó egyetemre is felvettek, de kevés program volt. Egyedül a kémia oktatás volt rossz, azt most szívom. De azért így utólag sajnálom, hogy nem mentem a pannonhalmiba, így utólag nagyon megtetszett, ott úgy érezném magam, hogy én is része vagyok egy 1000 éves iskolának és nem egy 40 évesnek, meg nagyon szép és komoly az épület, meg bentlakásosban biztos sok jó program is van. Mindegy, csak így utólag kipróbáltam volna.
2022. jan. 24. 23:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Rohadtul leszartam. Még az egyetemem kiválasztása esetén sem ez volt a szempont, hanem az, hogy ne betegedjek bele az ott töltött évekbe lelkileg a rossz közösség meg a következetlen bánásmód miatt, illetve tanítsanak olyasmit, ami értékálló, azt viszont normálisan (vagy ha ez nem sikerül ebben a formában, legyen kapacitásom a kötelező teljesítése mellett mással is foglalkozni és magamtól tanulni, ami hasznos).


A munkám ugyanis egészséges lelkületű, használható tudással rendelkező emberként tudom elvégezni normálisan, nem pedig egy díszpintyképző papírját mutogatva.

2022. jan. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!