Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia vs. dentálhigiénia?

Pszichológia vs. dentálhigiénia?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy melyiket érdemesebb kitanulni?

Eltér a két szakma egymástól, csak érdeklődöm és kíváncsi lennék NORMÁLIS véleményekre. Köszönöm előre is!



2022. jan. 25. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
4%

Utóbbi

Előbbi "kuruzsló" és ha nem pszichiáter leszel más kategória

A fogak megmentője- na az már igen!

2022. jan. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

1

Ne egy olyan adjon már tanácsot, aki a 8 általánost sem fejezte be 😂😂😂

2022. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Milyen szempontból?
2022. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első és második válaszoló köszi a véleményetek!:)

Harmadik: mindegy milyen szempont, bármiféle megközelítésből szívesen fogadok véleményeket. Csak normális válasz legyen.

2022. jan. 25. 23:24
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Olyan szempontból, hogy mekkora befektetést igényel majd, ha önálló vállalkozóként akarsz megélni belőle: pszichológia, mert elég hozzá egy üres szoba, a dentálhigiénéhez viszont eszközök is kellenek.

Olyan szempontból, hogy melyiket lesz könnyebb kitanulni: amelyik jobban érdekel, mert ami érdekel, azt mindig könnyebb.

Olyan szempontból, hogy melyiket csinálhatod majd szabadabban: pszichológia, mert pszichológusként önállóan is dolgozhatsz, dentálhigiénésként viszont inkább csak fogorvos mellett, gondolom...

2022. jan. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Hű, utolsó, látszik, hogy fogalmad sincs a pszichológiából... Elég egy üres szoba, igen. Csak az a 3+2 év egyetem és utána még a sok év szakképzés ami önköltséges, mire végre eljutsz oda, hogy ott lehetsz abban az üres szobában.
2022. jan. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
A dentálhigiénéhez is kell képzés, tehát ilyen szempontból ugyanolyanok, ezért írtam inkább más szempontról.
2022. jan. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Nem mentálhigiénére gondoltál véletlenül? Mert a pszichológiához inkább az áll közel...

A "dentál" az teljesen más. Általában fogorvosok asszisztensei vagy védőnők foglalkoznak ezzel kiegészítő tevékenységként, önállóan nem hiszem, hogy piacképes lenne...

2022. jan. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, erre én is gondoltam... Lehet, hogy sajtfotós-szindróma. :D

https://www.youtube.com/watch?v=EHrUlaquUI8

2022. jan. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy melyiket érdemesebb tanulni, attól függ melyiket szeretnéd jobban. Dentálhigiénikusként is kell valamennyi pszichológiát alkalmaznod a munkád során. Az egyetemen is van néhány félévig pszichós tárgy.

Szerintem a fogászatra azért eléggé van kereslet, szóval elhelyezkedési szempontból is megéri. De továbbra is azt mondom, hogy ne az alapján válassz, hogy mi éri meg jobban, hanem azt válaszd amit tényleg szeretnél csinálni.

2022. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!