Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs nagyobb visszhangj...

Deff kérdése:

Miért nincs nagyobb visszhangja a kirobbant vizsga botránynak?

Figyelt kérdés
A kirobban botrány szerint, egyesek egyetemi vizsgákat intéztek el egymásnak protekciós alapon. Leginkább egyetemisták válasza érdekel, hogy egy ilyen ügy után egy szóbeli vizsgán mennyire van meg a bizalom az oktatókban? A szóbeli vizsgák abszolút csak bizalmi alapon működnek, bízni kell abban, hogy az oktató minden hallgató esetében csakis szakmai alapon ítéli meg a teljesítményt. Később ez egyáltalán nem ellenőrizhető. Ha 3 nagy jogi karon is feltételezhető, hogy ez nem teljesen így történt minden esetben, akkor mi a biztosíték arra hogy más egyetem nem történhetett meg, csak azért mert még senki sem bukott le?

2022. jan. 27. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Azért nem robbant ki nagyobb botrány, mert Viktorka csürhéje elsikálja az ilyen dolgokat.


Amúgy nálunk a szóbelin kötelező benn lenni másik két hallgatónak, mint tanunak, ha bármi szabálytalanság lenne. Szóval nem mindenhol van úgy, hogy nincsenek fültanúk. Mondjuk szerencsére én természettudományi meg műszaki területen tanultam, itt nem érdeke senkinek agy nélkül diplomát szerezni (inkább fordítva).

2022. jan. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem ez az első ilyen sajnos. Volt itt már hamis nyelvvizsga, plágiumbotrány... Mezei egyetemi hallgatóként mit tudsz csinálni, semmit.
2022. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1# hát a konkrét szabálytalanságot ez kiszűri, de ha nem korrekt az oktató, mert már a 10. vizsgázót hallgatja vagy csak szar napja van, akkor ez se nagy biztosíték. Mert kiszúrni lehet árnyaltan is, direkt azokra a részekre megy rá ahol érzi a bizonytalanságot, vagy addig kérdezi míg nem talál valamit ami nem jó. A kérdésem inkább ezért is a konkrét ügyen túl ,hogy ez egy nagyon bizalmi alapú dolog, ami most szerintem sérült.
2022. jan. 27. 10:08
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

ELTE ÁJK:


Itt terjengenek olyan pletykák, hogy egyik híres prof a saját lányát megbuktatta, meg egy másik tanár nem vállalta, hogy a gyerekét levizsgáztassa. Az amúgy nehéz tárgyak nálunk meg olyan szinten mennek, hogy elképzelni sem tudom, hogy valamelyik oktatót puszira meg lehetne venni.

2022. jan. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Egyetemistaként egyáltalán nem "rázott meg" a dolog. A szóbeli lutri. NINCS benne következetesség. Hangulat dolga is, meg sokszor több oktató vizsgáztat, az egyik jó fej a másik meg nem. Jó, általában nem annyira kirívó a dolog, hogy valakinek meg sem kell jelennie, de szerintem senkinek sincsenek illúziói a szóbelit illetően. Én voltam olyan szóbeli vizsgán, ahol ketten vizsgáztunk egyszerre, engem úgy-ahogy kedvelt a tanár, a másik vizsgázót kevésbé, szerintem kb. 4-est érdemeltünk volna mindketten, én 5-öst kaptam, a másik 3-ast. Ez van. A lényeg, hogy meglegyen a diploma.
2022. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De hogy külföldi egyetemeken pont ezért nincs is nagyon szóbeli, mert visszakövethetetlen és túlságosan szubjektív. Itt meg még egy ilyen botrány után se gondolkozunk el rajta, hogy lehet máshogy kellene csinálni, ez elszomorító.
2022. jan. 27. 11:06
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Nehogy azt hidd, hogy külföldi egyetemeken nem találják meg a módját a csalásnak, vesztegetésnek.
2022. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
5-ös vagyok: sőt, nálunk pl. egyre jobban erőltetik a szóbelit, mert hogy szerintük csak szóbelin lehet valós tudást mérni. Szerintem pont fordítva. Mert van mondjuk 120 tétel, húzol belőle 2-t, az eleve csak az anyag kevesebb, mint 2%-a. Igazából ha az anyag kevesebb, mint 0,5%-át nem tudod (az egyik tétel 1-es), akkor már elégtelen. Hol igazságos ez? Egy JÓ írásbelivel az anyag nagy részét le lehet fedni. És sok embernek sokkal kisebb stressz.
2022. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Nem érdeke a fidesznek, hogy beszéljenek róla az emberek. Reggel is azt hallgattam a buszon az idősek között, hogy mekkora világégés lesz, ha véletlen az ellenzék nyer.


Izgalmasabb az a story, hogy Karácsony majdnem eladta a városházat. Mint hogy korrupt a NAV, meg a behajtók, meg a PTE-n úgy engedték át ezeket az embereket, hogy nem tettek semmit a "végzettsegükért."


Nem tudok mit tenni frissen végzett hallgatóként. Tavasszal elmegyek szavazni.

2022. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
17%
#8as szerintem pont hogy a szóbelivel lehet jobban számot adni a tudásról. Például ha kérdeznek valamit írásbeliben, mondjuk hogy egy képlet hogyan van, akkor ha nem tudod fejből a képletet, akkor 0 pont. Szóbelin viszont ha kérdeznek egy ilyet, akkor tudod mondani, hogy nem tudod fejből, de így és így kell levezetni, és ha kapsz rá mondjuk pár percet akkor le tudod neki vezetni. Tehát az írásbeli inkább arra megy rá, hogy mennyit magolsz be s tudsz fejből, míg a szóbelivel rá lehet menni arra, hogy mennyire érted az anyagot. És szóbelin jobban tud a tanár is olyanokat kérdezni, amik értésre, és nem magolásra mennek rá.
2022. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!