Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyenkor kötelező a befogadó...

Ilyenkor kötelező a befogadó nyilatkozat a másik suliból? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a jelenlegi suli ahova járok ott mindennap rengeteg órám van...(7-8 is...). Én 11-es vagyok. A korom holnaptól átlép a 18-ba. (:D) + Volt egy balesetem még 1 éve ahol a gerincemre estem. 2 csigolyám elrepedt/ rosszul forrt össze... A lényeg az, hogy szeretnék kiiratkozni a suliból jövőhéten...Csak gondoltam a tanárnak szólok előre... De erre itt elkezd okoskodni, hogy lehetek magántanuló/ ha kiiratkozom akkor adjak befogadó nyilatkozatot. Amikor is ott voltam abba a másik suliba az ottani igazgató mondta, hogy mivel 18 leszek onnantól a tanároknak semmi köze ahhoz, hogy mit csinálok...De pont, hogy az nem akarok lenni, hanem átmegyek egy másik suliba ahová hetente délutánonként 2 napig kell eljárnom, de akkor is csak 4 órára. :)
2010. szept. 10. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Különös, ha egy igazgató nem tudja a közoktatási törvényt. Tanköteles vagy végig ebben a tanévben. Ez esetben pedig kell a befogadó nyilatkozat, hiszen az államnak nyilván kell tartani, hogy hol teljesíted tanulmányi kötelezettségedet. De nem értem, ha átmész másik iskolába, ennek a papírnak a beszerzése miért probléma?
2010. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pfff...
2010. szept. 10. 21:11
 3/7 A kérdező kommentje:
Még annak ellenére is, hogy 18 éves vagyok??? Hát akkor kapják be...
2010. szept. 10. 21:12
 4/7 A kérdező kommentje:
/leszek
2010. szept. 10. 21:12
 5/7 anonim ***** válasza:
A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amikor valaki a 18-at betölti. De mért probléma a befogadó nyilatkozat? Az egy sima papírfecnis nyomtatvány, amit az iskola kitölt.
2010. szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ez az -

Vigyél nekik befogadó nyilatkozatot

Vagy menj el magántanulónak

2015. jan. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen suliba jársz?
2015. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!