Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hunfalvyba aki volt szóbelizni...

Hunfalvyba aki volt szóbelizni és bármiféle tapasztalatot meg tudna velem osztani annak nagyon örülnék. Illetve, ki mennyi pontot szerzett?

Figyelt kérdés
A lányom idén jelentkezett oda, angolul és magyarul is részt fog venni szóbeli vizsgákon. Aki már volt itt az tudna mondani egy két szót róla? Hogy ment, mi volt a téma stb.

2022. febr. 23. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Tavaly és tavalyelőtt felvételiztek a lányaim a Hunfalvyban. Mindkettőjüknek jó élmény volt. A szóbeli pont olyan feladatok voltak, mint a honlapjukon lévő mintafeladatok. Ők csak magyar nyelven felvételiztek, mert korábban németet tanultak.

Egyikük 48, másikuk 49 pontot kapott.

A nagyobbik lányom más sulit választott végül, a kisebbik viszont a Hunfalvyt. Eddig nagyon szereti a sulit.

2022. febr. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Illetve lenne még egy kérdésem, a tesi órák milyenek? A lányom attól fél a legjobban.

Köszönöm válaszod.

2022. febr. 26. 07:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerem az összes tesitanárt, de a lányomé nagyon aranyos. Nem szívatja őket.
2022. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

hello, en tavaly szobeliztem magyarul, detto ugyanaz volt mint amit kiraktak online:) rakerdeztek hogy miert valasztottam ezt a nyelvet, meg mi a kedvenc tantargyam, meg tudom e hogy hunfalvy janosnak mi volt a foglalkozasa(foldrajztudos asszem). osszessegeben nagyon baratsagosak voltak, tisztaban voltak vele hogy ez stresszes nekunk is, szoval attol meg hogy neha benaztam egy keveset(ertsd:nekimentem a szeknek pl, elszamoltam egy matekfeladatot, hebegtem stb) jo pontszamot kaptam:) de lesznek bent segito diakok is (pl en is) akik igy tunak belekerdezni neha a beszelgetesbe, akar hogy segitsenek a szobeliztetonek:) fontos hogy a fogalmazast kulon lapon hozza a szobelizo, es plusz pont ha genotermben van, es nincs szetgyurodve a papir:) ha befejezte az irasbeli matekot, magyart es tundetesztet, akkor amig az elotte levovel beszelgetnek a bizottsag tagjai(vagyis amig van ideje) probalja meg memorizalni a tunde teszt szavait es jelentesuket(foleg, amiket a feladatokban hasznalt), mert ezeket pontokert visszakerdezhetik. nem kell rastresszelni, en pl ugy ereztem tavaly hogy remesen ment, es vegul megis jo pontokat kaptam es bejutottam:)


a tesiorakrol: a mi osztalyunk szet van valasztva fiu lany csoportokra, es kulon tesizunk, de mindegyik tesitanar szerintem jofej es korrekt, nem hajtanak, megertoek es jokat lehet veluk beszelgetni ha a helyzet megengedi:) de ez igazabol szerintem a suli nagyon sok tanarara(legalabbis akik engem tanitanak, azokra biztosan) igaz, hogy korrektek es sokat tanitanak, de nem hajtanak tul. nem magoltatnak minket(csak nyelvekbol esetleges szodoganal, ami nem sokszor van). (de amugy nyelvekbol is arra hajtanak h ne magoljunk alapjaraton, hanem gondolkozzunk)


lenyegeben ennyi, sok sikert kivanok neki, aludja ki magat es mosolyogjon a szobelin:)

barmi kerdesetek van, nyugodtan irjatok akar privatban, szivesen segitek, ha tudok:D

2022. márc. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A 4/4-es válaszolótól kérdezném, hogy jelent-e bármit is, ha a szóbelin valakitól elveszik (megtartják) a bemutatkozó levelet, másoknak meg visszaadják?
2022. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden segítséget, az ideiglenes lista alapján felvették a lányom, ugyh most nagy a boldogság!
2022. márc. 7. 17:55
 7/7 anonim válasza:

jajj 5-ös bocsi, csak most láttam, hogy kérdezted


nem, tudtommal nem befolyásolja, valószínűleg véletlenül visszaadták a szóbelizőnek a fogalmazást:) szabályszerűen el kell rakni mindenkiét.

2022. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!