Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért vannak rossz véleménnyel...

Miért vannak rossz véleménnyel a Károli Gáspár Református Egyetem jogász képzéséről?

Figyelt kérdés
Károlin vagyok végzős hallgató. Nem először futok bele olyasvalakibe, aki lehúzza a Károlit. Miért van ez?

2022. márc. 1. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Szia! Szerintem nem rossz a Károli. Régebben én úgy tudom , hogy voltak vele problémák, illetve a diploma értékével, de azóta más vette át az irányítást és felzárkóztak.
2022. márc. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos nemcsak a Károlira, hanem általánosan is igaz, hogy a jogász szakma megbecsülése, a jogász diploma munkaerőpiaci értéke az utóbbi 20 évben országosan lesüllyedt. Túl sok jogász kerül ki évente az egyetemekről, s emiatt legalább a felük jobb híján olyan állásokat kénytelen betölteni egész nyugdíjig, amelyek nem jelentenek fényes perspektívát. Nekem van olyan jogász ismerősöm, aki úgy 15 éve végzett, s végzés után (protekció híján) csak közhivatali munkát talált, s hiába tett le két szakvizsgát, hiába dolgozik lelkiismeretesen, nem talált jobb munkahelyet, így beleragadt egy közepes fizetésbe. Egy kis panellakásban él és alsó kategóriás kocsija van. A jogász pályáról a köztudatban még mindig az a sztereotípia uralkodik, hogy mind menő ember lesz: ügyvéd vagy valamilyen csúcsvállalat agyonfizetett jogtanácsosa. Pedig akinek nincsenek megfelelő ismerősei a megfelelő helyen, az jó eséllyel egy közhivatalban lesz aktatologató. Ezt mindenkivel tudatni kellene, mielőtt belekezd az 5 éves, magolós, és egyáltalán nem könnyű jogászképzésbe.
2022. márc. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Egy ennyire túlképzett és ráadásul tanulásigényes szakon erős a kontraszelekció. A jobb hallgatók és jobb tanárok elsősorban az eltére igyekeznek, a kevésbé jobbak a pázmányra. A károlira maradnak a gyengék. Akárcsak az élsportban, itt is számít a pár pont különbség. Ez nem jelenti azt, hogy a károliról kikerülve ne lehetnél akár egy nagyon jó nemzetközi jogász (egyik ismerősöm egy big4-nál jogász károlis diplomával...), vagy hogy egy eltéssel gyenge. De sokkal erősebb a mezőny az eltén, és emiatt erősebben képzett jogászok jönnek ki onnan.


Amióta egyetemek léteznek a világon, ez a dolgok rendje, bár vannak egyéni csodák. Csak sajnos a jogász szakma közben erősen sznob, kontraszelektált, esélyt sem adnak bizonyítani, ha gyenge az indulásod.

2022. márc. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem miért pontoztak le. Én ide jártam , csak van tapasztalatom a Károlival kapcsolatban. A kettesnek maximálisan igaza van. Viszont azzal kiegészíteném , hogy ma a mobilitás nagyon fontos , a jogász diploma meg nem egy mobilis végzettség . Szerintem ide láncol , van az a dolog amit sokat hallottam , hogy majd mindenki nemzetközi jogásznak megy tovább , de szerintem ez kivitelezhetetlen . Más országokban is ha így gondolkodnak sokkal nagyobb a verseny, ráadásul ha német vagy egy angol területre mész az adott ország lakói mindig elönyben lesznek.
2022. márc. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én minden választ hasznosnak találtam, nem tudom miért pontozzák le a válaszokat, teljesen jogos és érthető amit írtok.
2022. márc. 3. 11:29
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Másrészt az egy vallásos egyetem...
2022. márc. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat hallottam hogy csesztetik a Károlit, Károlisokat. Engem ez inkább kíváncsivá tett, haszontalannak láttam a túl szigorú követelményeket a Pázmányon, kipróbáltam volna egy lazább sulit. Csak katolikusként azért inkább a PPKE felé húztam. De főleg az számít, hogy te magad mit teszel bele ebbe a képzés során és utána is. Ahhoz képest eltörpül, amit az iskola ad.
2022. márc. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
#7: Hiába "teszel bele" akármennyit, egy jogász végzés utáni érvényesülése elsősorban attól függ, hogy megvannak-e a megfelelő összeköttetései ahhoz, hogy jó állást szerezzen. Akinek nincsenek ilyenek, az meg is szakadhat, nem veszik fel máshova, csak egy köztisztviselői állásba. Lehet álmodozni, de ez a keserű igazság.
2022. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#8: biztos hogy előny, de azért egyáltalán nem lehetetlen kapcsolatok nélkül bekerülni pl. egy ügyvédi irodába. Pláne hogy mostanság inkább munkaerőhiány van, már ami az alacsonyan fizetett ügyvédjelölteket illeti. Jó, a vidék megint más sztori.
2022. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt fonokom ott vegzett. Most az EU egyik hivatalanal dolgozik. En szegeden vegeztem, 18 eve. Kozigben indultam de voltam diplomatak, jelenleg az ENSZ egyik szervezetenel dolgozom. Munkascsaladbol szarmazom. Barmit elerhetsz, ha szorgalmas vagy es legalabb angolul igazan jol beszelsz, irsz. Meg ha tudod, mit akarsz az elettol. A legtobb ember ezzel nincs tisztaban - sajat magukat nem ismerik. A Karolinak eppugy van UNESCO kodja, mint az eltenek (az ENSZ nel pl ez szamit). Ez az itt meg ott vegeztem dumak felrevezetoek. Tanulj, legy nyitott es celtudatos :-)
2022. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!