Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus gazdaság-és pénzügy-m...

Corvinus gazdaság-és pénzügy-matematikai elemzés osztatlan szakáról vélemények?

Figyelt kérdés
Aki ezen a szakon tanul, leírná, hogy milyen, mit tanul pontosan, mik a lehetőségek. Mennyire népszerű maga a szak? Nehéz? Milyenek a tanárok, közösség?

2022. márc. 9. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
más szakos vagyok, de belelátok: nehéz ez a szak, kevesen vannak, melós
2022. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a matek alapszak, aztán pénzügyi matek mester erősebb kombó, ha ilyesmi érdekel. A GPME öt év osztatlanul, ami elég sok egyben, hiszen ha meggondolnád magad (vagy külföldi mesterre mennél), nem tudsz váltani irányt egy másik mesterrel. Továbbá, ha pénzügyi matematikával, modellezéssel foglalkoznál, akkor rendes matematikai alapokat és szemléletmódot matek szakon tudsz kapni, nem a Corvinuson.

Példa: Morgan Stanley-s interjún vannak algoritmizálós feladatok is. Matek szakosként azokon hasítasz, GPME-sként háát...

Az ilyen cégeknek a szemléletmód a fontosabb, ez abból is látszik, hogy fizikusokat is alkalmaznak, akiknek aztán nem sok közük van a pénzügyekhez.

2022. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%

Nagyon jó a szak. Az oktatási módszerek kicsit ugyan elavultak, de még mindig a legjobbak az országban ebben a műfajban. Az oktatás szuper erős. A legjobb cégek térden állva könyörögnek, hogy menj oda dolgozni.


Nem rossz a matek + bizt. matek kombó sem, de semmiképpen sem “erősebb”. A GPME-től hardcore közgazdász leszel, ami azért hatalmas előny a pénzügyi, nagyvállalati szektorban. Ráadásul ha végül valamilyen üzleti állásban akarsz elhelyzekedni, akkor sokkal előnyösebb (értelemszerűen), ha közgazdász vagy.


A többlet, amit a GPME ad a matek szakhoz képest a szakmai tudás üzleti területen. Ezért ha a matekos kombót választanád, javaslom, hogy vegyél fel mellé valamilyen másik szakot is, például informatikát, pénzügyet, szociológiát stb. hogy “érts is valamihez” a matekon túl.

2022. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%

Matek szakosként 2 hét alatt megtanultam a teljes közgáz anyagot a cégnél, ahol vagyok. 2 könyv elolvasása volt csak. Szerintem elég triviális, nem kell ehhez 3 évet végigszenvedni egy második diplomáért. A matematikai tudás sokkal értékesebb, mert az kevesebb embernek van meg.

Illetve infót matekosként már alapból vágja az ember, Bsc harmada másról se szól csak algoritmizálásról meg ilyenekről. Infósokat korrepetáltam konkrétan :D

2022. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

4. “Matek szakosként 2 hét alatt megtanultam a teljes közgáz anyagot a cégnél, ahol vagyok.”


Ezek szerint még azt se tudod, mit nem tudsz. Dilettáns a legveszélyesebb fajtából. 2 hét alatt még egy alapkönyvön (például Hal Varian) se rágod át magad rendesen, nemhogy a közgazdaságtudományon…

2022. júl. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Baluba ***** válasza:
35%
@5: én matematikuskent végeztem, de az online oktatás alatt tettem le macro vizsgát egy barátomnak. Nem mondom, hogy értek a közgazdaságtanhoz, de annyira értek hozza, mint valaki, aki 3-assal elvégzett valamilyen közgazdász alapszakot.
2022. júl. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!