Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Babits vagy Könyves? pro-kontr...

Babits vagy Könyves? pro-kontra kellene kösz1 :D

Figyelt kérdés

2022. márc. 20. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Mucsaröcsögén?
2022. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Könyves, mert közelebb van a metróhoz. Oktatás szempontjából egy szinten van a két suli. Japán miatt a Babitsot, a spanyol miatt a Könyvest ajánlom.
2022. márc. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen szempontból?
2022. márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Könyvesbe jártam, de innen tudtam meg, hogy akkor lehet nálunk spanyolt tanulni? :D

Ha Budapestről beszélünk, azt hiszem Babitsból is 2 van, de nem vagyok benne biztos... Én úgy hallottam régen, hogy a Babits szigorú és komolyan elvár dolgokat. Alapvetően persze attól függ, milyen tanárokat sorsol a gép neked. A Könyvesben az a jó, hogy azért nem kell beledögleni a tanulásba és elvárásokba, de azért számon is kér. Nyilván egyénileg mindenkinek más a határ ezen a téren. Érettségin mindenképpen kell extra önszorgalom, ez iskolától függetlenül így van. Sok volt a program, voltak jó meg rossz osztályok egyaránt. Én amúgy egy szigorú iskolából mentem át oda, és bár meglepődtem, hogy mennyivel gyengébb az oktatás, szerintem 16 évesen volt először időm önmagamra, előtte este 8-9-10-ig tanultam, és utána meg lefekvés, sokszor még gépezni sem volt időm. Szerintem nagyon fontos, hogy az ember ne égjen ki, mert az egyetemre (aki komoly szakra megy, pl. orvosi), annak a TOP1 akármilyen gimi sem lesz elég felkészítő, másrészt aki kiég, az már kudarcosan kezdheti meg az egyetemet. Ez az iskola tökéletes lehet annak, aki úgy arany középutat szeretne, szerencsével jó tanárokkal. A Babitsba nem jártam, de szerintem olyat nem fogsz találni, aki mindkettőt kipróbálta.

2022. márc. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Könyvesbe jártam, de innen tudtam meg, hogy akkor lehet nálunk spanyolt tanulni? :D"

Nálatok nem, mert te már nem jársz oda, de ott miért ne lehetne?

2022. márc. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"a spanyol miatt a Könyvest ajánlom"

Miért, a Babitsban nem jó a spanyol?

2022. márc. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Semmi baj, csak nem tudtam, hogy volt/már van nálunk spanyol, a kettes írta, hogy van. Persze már nem járok utána, mert nem mérvadó. A Könyvesben amúgy angol-német-olasz-francia mellett oroszra volt lehetőség, de azt nem tudom melyik osztályban vagy miként lehetett második nyelvnek felvenni.
2022. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!