Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Láttok még esélyt rá, hogy...

Láttok még esélyt rá, hogy idén sem lesznek szóbeli érettségik?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok erről? Minek örülnétek?

Illetve nektek mennyire akadályozták /akadályozzák/ a felkészüléseteket a karanténok, a tanárok megbetegedései illetve sztrájkja?



2022. márc. 22. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Idén érettsegizek, nem látok esélyt rá, szinte teljesen biztos lesz.

Én estire járok, így az én esetemben a sztrájkok nem korlátoznak (de amúgy támogatom a tanárok sztrájkját, siralmas a fizetésük meg a megbecsültségük).

Nagyon örülnék, ha nem lennének szóbelik, mert írásban mindig is jobb voltam, nekem mindig a szóbelik mentek nehezebben és inkább azzal húztam le a jegyeimet. Illetve sokkal hamarabb vége lenne az egésznek szóbeli nélkül.

2022. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy sok esély lenne ilyesmire.
2022. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Idén egészévben jelenléti oktatás volt, biztosan lesz szóbeli.
2022. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem látok okot arra, hogy miért ne lennének megtartva a szóbelik.
2022. márc. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
és nyelvvizsga amnesztia?
2022. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na igen, ez is aktuális kérdés. Bár engem nem érint, de azt gondolom, hogy ha tavaly elengedték, akkor az ideiek is igazán megérdemelnék.
2022. márc. 22. 14:08
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy idén jelenléti oktatás volt, de az idén érettségizők ugyanannyit tanultak online oktatásban, mint tavaly, ráadásul az idei év is egy katasztrófa volt, a folyamatos megbetegedések miatt.
2022. márc. 22. 14:09
 8/11 NTBS ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy csak írásban kell érettségizni. Amúgy, ha van tankönyv,(érettségi tárgyakból szokott) akkor azt nem lehet elolvasni? TEHÁT NAGYON VALÓSZÍNŰ, HOGY LESZ SZÓBELI.
2022. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóbeli nem azért marad el, mert online oktatás volt. 2020-ban a súlyos korlátozások miatt maradtak el, holott az akkor érettségizők, kb 1,5 hónapot voltak online, ha nem kevesebbet.


Idén én erre semmi esélyt nem látok, jelenleg az eü intézményeket leszámítva nincsenek korlátozások, ha a következő 2 hónapban durvulna is a helyzet, azt nem tudom elképzelni, hogy újra elengedjék. A tanárokra rá lett erőszakolva az oltás, kézfertőtlenítő folyik a csapból, távolságtartás, maszk megoldható, és most már csak gyengébb (nem halálos) vírusváltozatokra lehet számítani, mint az omikron. Ha mást nem online szóbeli még mindig lehet.


Hajrá srácok, kitartást, megtudjátok csinálni!

2022. márc. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Lesz szóbeli, semmi sem indokolja, hogy ne legyen. Eddig sem azért maradt el, mert online oktatás volt, hanem a fertőzésveszély miatt. Véleményem szerint ez 2020-ban indokolt volt, de tavaly már meg lehetett volna tartani, de végül engedtek a hisztinek, idén ez fel sem merül. Nem maradhat el az idők végezetéig arra hivatkozva, hogy ha az előzőeknek így volt a következők is megérdemlik.

Amúgy is általában javít a százalékokon, kivéve nyelvnél, ha valaki nem tudja, ott könnyebb az írásbeli.De ott meg a középfokú nyelvvizsgát sikerült elértéktekeníteni azzal, hogy 60%-os csak írásbeli emelt érettségi középfokú nyelvvizsgával egyenértékű, aztán meg sem tud szólalni az illető.

Nyelvvizsga amnesztia meg eleve hibás döntés volt, simán lehetett nyelvvizsgázni végig. Több ismerősöm kapta meg a kB 5-10 éve beragadt nyekvvizsgáját, miért? Ezt nem a jarványról szólt, csak jó indok volt.

2022. márc. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!