Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatika szakon mennyi...

Informatika szakon mennyi lexikális tudás van elvárva, sok a "magolós" tárgy?

Figyelt kérdés

1 Évet halogattam a továbbtanulást, mert nem tudtam teljesen merre akarok még menni. Végül programtervező lesz szeptembertől, viszont kicsit félek. Sose voltam jó a tanulásban. Nem is nagyon tudok rá fókuszálni, és nehezen is ragad meg sok minden. Inkább nagyvonalakban marad meg az anyag, a részletek elvesznek.


A gyakorlással viszont sose volt problémám. A magyar, meg matek érettségire könnyen fel tudtam készülni, mert inkább gyakorlatias volt, nem sok konkrét dolgot kellett tudni. Volt hogy egyben megoldottam egy matek érettségi feladatlapot, vagy hogy csak simán órákat foglalkoztam egy feladatgyűjteménnyel. Magyarnál az elemzés meg szövegértés gyakorlása hasonló módon ment. Jók is lettek a pontszámaim. De ha nem maradt volna el a szóbeli, akkor az angolon kívül minden tantárgyból rontottam volna, 100%. Szóval nem voltam rossz tanuló, csak a nyers információt nem tudta teljesen befogadni az agyam soha.


PTI szakon mennyi ilyen "magolós" anyag van? Olyanra gondolok aminek a megértését nem lehet gyakorlással megerősíteni, hanem egyszerűen csak tudni kell.



2022. márc. 30. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem csak az magol tárgytól és szaktól függetlenül, aki kevés vagy lusta megérteni valamit...


Én nem éreztem egyáltalán magolásnak az egyetemi tanulmányaimat, más meg ott szenvedett mellettem, hogy minek kell ennyit magolni, miért nem jó az, amit ő kitalált a kiadott megoldás helyett... Ha értette volna, valószínűleg tudta volna, hogy miért az az elfogadott, de így csak a rinya ment.



Tanulj meg tanulni és kellően mélyre ásni ahhoz, hogy megérts dolgokat, aztán akkor majd nem kell magolnod neked sem.

2022. márc. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%
Nem sok, összehasonlítva egy orvosival vagy egy jogival. Alapvetően problémamegoldási a visszakérdezés: programírás, projektfeladatok, matekpéldák.
2022. márc. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz sok gond, a legtöbb tárgy típusfeladatok begyakorlásával teljesíthető.
2022. márc. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!