Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik az előnyei és hátrányai...

Mik az előnyei és hátrányai annak, ha valaki érettségi után halaszt egy évet, és majd csak utána megy egyetemre?

Figyelt kérdés

2022. máj. 4. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nagyrészt hátránya van. Elpazarolt év, mert még úgysem tudja, mit akar, munkát csak szakképzettséget nem igénylót választhat. Aki rákényszerül, mert nem veszik fel elsőre oda, ahova menni szeretne, az ok, többé-kevésbé ki tudja hasznosan tölteni és nem a világ, de eleve így tervezni szerintem butaság.

Akkor már sokkal inkább az alap és a mesterképzés között vagy a tanulmányok végén érdemes egy évet "kivenni" (ha van rá mód), akkor már lehet szakmai munkát végezni, céltudatosabban lehet eltölteni az időt, és nem is kell egy egész évvel számolni, lehet, hogy adott célok eléréséhez pl. egy fél év is elég.

2022. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én végeztem szakképzést és tudtam vállalkozást indítani vele. Egyetemen csak olyan szakokra tudtam volna menni, amelyeknek semmi értelme vállalkozás szempontjából, de alkalmazottként is maximum pultos lehetsz vele. (BTK)


Nyilván, ha más komolyabb szakokra mennél, mint pl. az orvosi, jog, mérnők stb., akkor azt érdemes minél előbb elkezdeni, de ha csak BTK-ra vennének fel, akkor én elgondolkodnék inkább a szakképzésben.

2022. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is hátrányos. Bár az ember azt hiszi, hogyha újra leérettségizik egy adott tantárgyból, és ezzel jobb pontokat ér el, akkor van ideje csak arra az egy tárgyra készülni. Valójában általában inkább felejteni szoktak a diákok, hiszen már nem jársz minden nap iskolába, és munka mellett már nehezebb rá időt szánni.

Ha tényleg tovább akar tanulni, akkor csak valami tingli-tangli munkát tud találni, ha meg talál valamit, ami tetszik, akkor akár az egyetemről is lemondhat. Én amit csinálnék, ha nem vettek volna fel, hogy irány külföld, egy au-pair állás, és megtanulni egy nyelvet egy év alatt anyanyelvi szinten. Ha már mindenképpen muszáj halasztani.

2022. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Előnyei:

Agyon pihened magad és már várni fogod, hogy tanulhas, ami miatt lehet jobbak lesznek az eredményeid. Rájössz, milyen fontos a suli és hiányozni fog. Fejlesztheted magad, érettebben mész oda, így lehet jobb döntéseket hozol, mint a kortársaid.

Meggondoltabban választhatsz szakot, mert van bőven időd rá.

Hátránya:

Elmúlik egy év az életedből, amire szinte nem is fogsz emlékezni. Ha szakot váltasz vagy csúszol akkor azzal a plusz egy évvel már elég későn végzel. Elkényelmesedhetsz, megszokod, hogy későn kelsz, nem tanulsz. Nem vagy nap, mint nap emberek között, becsavarodsz.

2022. máj. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4: mi az, hogy nincs emberek között, csak nem úgy képzeled, hogy élősködik a szülein? Dolgoznia kell.

Szerintem nyelvtanulás külföldön, amiért érdemes halasztani.

Lekésni meg nem fog semmiről. Nem ügy egy évvel később kezdeni az egyetemet.

2022. máj. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri halasztani, főleg akkor, ha elmész külföldre szerencsét próbálni. A stabil, életszerű nyelvtudás egy fontos készség a mai világban. Nekem is hamarabb kellett volna...nagyon sokan nem tudják, mik legyenek, inkább beleugranak egy szakba, az utolsó pillanatban döntenek, csak azért, mert a diploma elvárás. Ha nincs diplomád, kukás leszel, vagy közmunkás.
2022. máj. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!