Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre pszichológia...

Melyik egyetemre pszichológia szakja a legjobb?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra vagyok legfőképp kiváncsi

Biztos vagyok ebben a szakban, mellett mást is végzek ( szóval a lebeszélésre nem vagyok vevő)

Köszönöm aki tud segíteni



2022. máj. 4. 13:31
A kérdező szavazást indított:
ELTE
Pázmány
Károli
SZTE
PTE
45 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Csak egy ismerősöm tapasztalatáról tudok nyilatkozni. Ő az ELTE-re jár és azt mondta, hogy megbánta, hogy oda ment, mert szerinte nem elég gyakorlatias a képzés.
2022. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem teljesen objektív választ nem fogsz kapni, mert a legtöbben a saját egyetemüket tartják a legjobbnak. Ráadásul maximum két egyetemre járt a többség, szóval...

A különböző hazai és nemzetközi listákon az ELTE szokott a legjobban szerepelni. De nyilván megvan, hogy ezeket mi alapján állítják össze, a figyelembe vett szempontok pedig nem mindenki szerint olyan fontosak a gyakorlatban.

[link]

Én személy szerint nem tudom összehasonlítani az egyetemeket, mert csak az ELTE-re jártam, és minden egyéb infóm másodkézből származik. A saját tapasztalataim és a másoktól hallott dolgok alapján azonban nem bántam meg, hogy az ELTE-t választottam.

Igen, létezik ez az "ELTE nem gyakorlatias" duma, amihez csak annyit tudok fűzni, hogy a képzés jelentős része azért elméleti, mert ez egy ilyen szak mindenhol, a tanterv közel ugyanolyan mindegyik egyetemen, viszont nincs mindenhol terepgyakorlat az alapképzés során. Az ELTE-n van. Úgyhogy semmivel sem kevésbé gyakorlatias, mint a többi egyetem, sőt... És ezt olyanok mondták, akik más egyetemre is jártak, tehát van összehasonlítási alapjuk.

Emellett a vidéki sulikról is egész jókat hallottam, bár kevesebb infóm van róluk, mint a pestiekről.

2022. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Az ELTE-n egyébként minden karon az elméleti oktatás erős legyen az a PPK, GTK, TáTK. Ami nem feltétlenül rossz, mert ahhoz, hogy tudd a gyakorlatot, tudnod kell az elméletet.
2022. máj. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom a Debreceni miért maradt ki, pedig az is nagyon jó képzés.


A legjobb az elte képzése, mivel ez a legerősebb. A pszichológia szak nem egyenlő a terapeuta képzéssel. Ez egy keményen elméleti képzés, amire majd később rájönnek a “gyakorlatias” szakképzések. A gyakorlatiasnak csúfolt alap- illetve mesterképzések valójában gyengék. Ezen nincs mit szépíteni.

2022. máj. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológia elméleti képzés. Illúzióromboló, de kezdetnek azt kell tudnod, értened, hogy mi miért van. Gyakorolni később is lehet. A gyakorlatot a gyakorlatban fogod megtanulni. Persze színesebbé tudja tenni az oktatást, nekem volt óvodai gyakorlatom pszichon, érdekes tapasztalat, élmény volt, de inkább egyfajta projekt munkaként lehetett felfogni, az elmélet elsajátításához sokat nem adott hozzá... Ezt a projekt munkát meg egyébként bárki el tudta volna végezni, mert szervezni kellett, meg beszélni.
2022. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

En a szegedi egyetemen kezdtem el szeptemberben a pszichológiát nappali tagozaton és ha biztos vagy a pszichologiában akkor mindenképpen tudom ajánlani.


Kb 85en kezdtük az évet nappalin, és nagyon érződött is hogy nem vagyunk túl sokan, mindenkit meg tudtam ismerni, felsőbb évfolyamokról is sokakat, még mestereseket is.


Bár a btk része, nagyon összetartó a közösség, olyan mintha egy külön kar lenne. Létezik a SzePszi, vagyis a szegedi pszichológus hallgatók egyesülete, ahol rengeteg program van csak pszichosoknak, de azon kívül is főleg az év elején heti többször is, de év közben is szinte minden héten csütörtök este volt valami program így a szakra járóknak külön, pedig ahogy a többi szakra járóknál láttam ez nem volt annyira jellemző. :)

Volt külön gólyatábor is csak nekünk elsős pszichosoknak ahova néhány levelezős is jött szóval valamennyire ők is megismerték egymást és a közösség részei lettek. És van külön pszichológus bál is.


Nem kellett minden tárgyból levizsgázni de azért viszonylag kevés (2-3) megajánlott jegyet lehetett összeszedni.

Már az első félévben kellett gyerekekkel rajzoltatni, beszélgetni, és ezeket elemezni, prezentációt csinálni egyedül és csoportban.


A tanárok mind nagyon képzettek, segítőkészek és kedvesek voltak, volt egy amerikai vendégprofesszor is aki tartott pszichológia kurzusokat, és a vizsgák és beadandók is teljesíthetőek voltak, nem kellett megszakadni.


A btk épülete és mellette a könyvtár is nagyon szép állapotban van, van egy park közöttük, van a btkban egy felújított kávézó. Szóval röviden minden körülmény adott a tanuláshoz és az egyetemi évek élvezéséhez.


Ha esetleg kolis lennél, a Móra kolit ajánlom, ott rengeteg a pszichológia szakos hallgató.


Szóval én végül az első félév után abbahagytam mert rájöttem, hogy bár érdekel a pszichológia, nem nagyon szeretnék ebben dolgozni, inkább más kezdek el majd idén szeptembertől.

De ettől függetlenül ajánlani tudom a szakot, a képzés minősége, a tanárok, és a szaktársak is az elképzelhető legjobbak. (Azt leszámítva talán, hogy kb a hallgatók 90-95%a lány szóval fiúkkal nem sokkal találkozni de ez már csak ilyen pszichológián ;) )

2022. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!