Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnöki BSC-ről így...

Gépészmérnöki BSC-ről így átképezni magam IT területre van értelme?

Figyelt kérdés
Munka, stresszes élet, időhiány, gyenge idegrendszer miatt nem tudok bevállalni rendes alapképzést, így a rövidebb, 4 féléves foszk képzéseken gondolkodom. Gazdinfó vagy mérnökinfó irányban. Nagyon kivagyok a szakmám stresszes mivolta miatt (nagy felelősség, rossz bér, sok túlóra, stb.sokszor már török zúzok itthon) és szeretnék több lábon állni, váltani! Sajnos több munkahelynél is ez a tapasztalatom, már azt is próbáltam!

2022. máj. 5. 12:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan munkahelyen dolgozol, ami ezt hozza ki belőled, akkor válts munkahelyet.

Gazdinfo foszknak semmi értelme. Elkezdtem a BSc-t levelezőn, annak se volt értelme. Gyenge színvonal, átlökdösik az embereket. Magadtól hozzá kell tanulnod a dolgok 80%-át. Azt magadtól is meg tudod csinálni, ingyen. Infónál úgysem számít a papír.

2022. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ismerőseimnél nem ezt látom.
2022. máj. 5. 15:40
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem az 1-es vagyok, de én maximálisan azt látom, hogy IT területen a papír másodlagos, ha nincs mögötte tényleges tudás amit jelentős részben magadtól szedsz össze, kitörölheted vele.

Én is a munkahelyváltást javaslom inkább, tapasztalatból tudom, hogy gépészként elég sok és egymástól nagyon különböző lehetőség van, mivel történetesen én is az vagyok. Volt munltis munkahelyem, amit ki nem állhattam, szépen felmondtam amint jött hozzám közelebb álló lehetőség kisebb, nem termeléssel foglalkozó cégnél, és mióta itt dolgozom, sokkal nyugodtabb vagyok és jobb a hangulatom :)

2022. máj. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Jó nyilván ahog a gépészetben is, úgy IT-ban is lassacskán össze szedem a tudást, gyakornokság, stb. által és majd beindul.
2022. máj. 7. 16:27
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én DevOps Engineer (Cloud) pozícióban dolgozok 4 éve multinál, mérnökinfó BSc a végzettségem, 100% home office, br. 900k + juttatások (negyedéves prémium, cafeteria). Amit szeretek a munkámban, hogy mindenre van idôm, vannak napok amikor többet kell dolgozni, de ha átlagolom a ténylegesen munkával eltöltött idôt egy napra, kevesebbre jön ki 4 óránál. Én személy szerint úgy látom, hogy az IT szektoron belül jelenleg a Cloud/DevOps és a Data és AI szektorok vannak felkapva, úgyhogy ha nem tudod pontosan, hogy IT-n belül mivel szeretnél foglalkozni, ezeknek érdemes utánanézni.


Én az elôzô hozzászólókkal ellentétben mást tapasztalok, ahol dolgozok ide elvárás a diploma megléte, különben el sem jutsz az interjúig, mert a HR osztály kukázza az önéletrajzodat. Azt nem tudom megmondani, hogy a gépészmérnöki diploma mennyire releváns ilyen esetben, de szerintem elfogadják.. utána úgyis a szakmai interjú alapján döntik el, hogy fel vesznek-e vagy sem. Mindenesetre én 2 éves FOKSZ képzés helyett sokkal inkább progtervezô vagy mérnökinfó MSc-t pályáznám meg, az idôtartama ugyanúgy 2 év, még ha pótolni is kell bizonyos tárgyakat és emiatt 1-2 félévvel tovább jársz, biztosan megtérül.


Mindenesetre én a helyedben kiválasztanék 1 programozási nyelvet és minél magasabb szintre próbálnám fejleszteni magamat belôle önszorgalomból (jól programozni se FOKSZ-on, se MSc-n nem fognak), aztán annak függvényében döntenék a továbbiakról, hogy mennyire jött meg a kedvem az egészhez.

2022. máj. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Egyből MSC az esélytelen bsc nélkül. Nekem egyébként egy rendszergazda végzettség is megfelelő lenne, programozni nem igazán akarok olyan komoly szinten. Nem lenne türelmem már hozzá. Még ami eszembe jutott az a posztgraduális diploma a gépészeten belül valamilyen szakmérnöki területre, ami nyugisabb.
2022. máj. 7. 19:55
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Hálózatos irányon nem gondolkoztál? Sztem jobb a rendszergazdánál, megbecsültebb, magasabb a bér, elörelépési lehetöség is jó, nem kell programozni és elég nyugis. CCNA vizsgát ha leteszed és mellé ugye van gépészmérnök BSc végzettség, tuti el fogsz tudni helyezkedni a szakmában, lehet az elején alacsonyabb bérrel, mint egy programozó, de a tapasztalattal elég dinamikusan nö.
2022. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ez érdekesnek hangzik. Ez a ccna vizsga tanfolyamon elvégezhető? Igényel valamilyen előképzettséget?
2022. máj. 7. 22:42
 9/21 A kérdező kommentje:
Illetve hol ajánlod tanulni? Vannak jobb és rosszabb sulik erre?
2022. máj. 7. 22:46
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek kérdező. A gépész bsc-d megvan, ugye? Akkor…? Minek újabb diploma? A gépész bsc tökéletes diplomának.


Nézz ki egy programozói területet, és kezdj el autodidakta módon tanulni Youtube-ról és Udemyről. Mindenki így csinálja és messze ez a leghatékonyabb. A freecodecamp csatorna például nagyon jó a youtube-on (és a freecodecamp.org oldal is). Sokkal magasabb színvonalon tanulhatsz így, mint bármelyik magyar egyetemen, a FOSZK-ról nem is beszélve. Ha felfejlődtél, keress junior pozíciót. Ilyen egyszerű.

2022. máj. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!