Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen a tanárok kiírhatnak...

Egyetemen a tanárok kiírhatnak jegyeket névvel és nem neptunkóddal egy nyilvános csoportba vagy erre nincs valamilyen szabályzat?

Figyelt kérdés
2022. máj. 9. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Etikai szabályzat?
2022. máj. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ. Ha pl a jegyeiteket kiírja egy nyilvános macska adok-veszek csoportba akkor szerintem lehet problémázni. De, ha pl a tantárgyhoz kapcsolódóba akkor én nem foglalkoznék vele.
2022. máj. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy van e ilyen😅 de gondolom akkor van

Csak azért érdekelne, mert nálunk mindig névvel írnak ki ilyen dolgokat, és engem például ez nagyon zavar, mert szerintem senkinek semmi köze nem lenne mások jegyeihez

2022. máj. 9. 21:06
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Akkor miért nem szólsz a tanárnak, hogy legyen már szíves legalább neptunkóddal kiírni?
2022. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Tvsz-ben nézd meg.
2022. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom ilyesmi le van-e írva egyáltalán a kari TVSZ-ben, de nézd meg. A legjobb lenne a HÖK-nek jelezni. Ők foglalkoznak tipikusan ilyen ügyekkel, és ha ők szólnak az oktatónak, neked személyesen nem lesz hátrányod belőle.
2022. máj. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Nincs általános válasz, az adott intézmény TVSZ-e az irányadó.


BME-n úgy kell a teljesítményértékelés eredményét a hallgató számára elérhetővé tenni, hogy arról harmadik fél ne szerezhessen tudomást, ez gyakorlatban a Neptun-t illetve címtáras bejelentkezéssel védett oldalt jelent, ahol mindenki csak a saját eredményét látja.


Általában sem hinném, hogy jogszerű lenne (én például jelenléti ívet sem adhatok körbe, mert adatvédelmileg aggályosnak minősül, hogy a hallgatók megtudhatják, kivel ülnek egy teremben - nyilván ez a másik véglet).

2022. máj. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
GDPR tiltja ezt az egész eu-ban. Szóval még TVSZt sem kell nézni ehhez.
2022. máj. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Elvileg nem, még Neptun kóddal sem, mert az ugyanúgy megnézhető a Neptunban, hogy kihez tartozik (bár szerintem senkit sem érdekel). Gyakorlatilag én se oktatói, sem hallgatói oldalról nem tapasztaltam, hogy bárki foglalkozna ezzel, senkit sem érdekel a másik eredménye, nem fognak odamenni valakihez és kinevetni hogy kettest is statból haha. Nálunk néha első órán megkérdezte azt oktató, hogy akinek ellenvetése van jelezze és akkor annak egyénileg küldi (soha senkinek nem volt).
2022. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Névvel elvileg nem írhatják ki "személyiségi jogok" miatt, neptun kóddal kiírhatják - legalábbis nekünk így szokták a táblázatot elküldeni neptu üzenetben. Olyat én még nem láttam, hogy Neptun kód alapján meg tudjuk nézni, kihez tartozik - de lehet, hogy csak én nem ismerem eléggé.

Ha pedig szóbeli értékelés van, akkor megkérdezik előtte, hogy van-e aki nem járul hozzá, hogy többiek előtt megmondják, de általában nem szokott lenni ilyen.

2022. máj. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!