Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elakadtam a középiskolában....

Elakadtam a középiskolában. Szeretnék több infót szerezni hátha itt találok segítséget! Szerintetek, hogy lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Próbálom röviden összefoglalni a teljes történetet. Na szóval 11. osztályt kezdtem el az idei tanévben. És pánikszindrómát, depressziót és utázi pánikbetegséget diagnosztizáltak nálam. Ennek köszönhetően az iskola megközelítés valamint az iskolában tartózkodás lehetetlen volt. Emiatt elbuktam a gyakorlatot miközben átkértem magam otthoni tanulásra. Ugye ha nem teljesül a gyakorlat akkor év ismétlést jelentenek ki. Na most nem szeretnék évet ismételni a jelenlegi állapotom miatt, hanem inkább a gyógyulásra és a kúrákra fordítanám az erőmet, mivel már így is fogytam 50kg-t ot valamint teljesen legyengültem. És azt akarnám megtudni, hogy van-e arra bármilyen opcióm, hogy letegyek egy érettségit akár levelezőn akár estin vagy bárhogy, anélkül, hogy még 2 iskolai tanévet kelljen újrakezdenem, mivel nem hinném, hogy tudnám teljesíteni. Ráadásul nulladikos is voltam, szóval elmúltam 18 ami gondolom lényeges ehhez! Nagyon örülnék ha lenne rá egy megoldás mivel minél hamarabb el akarok kezdeni valahogy dolgozni, mivel sajnos ezek a kezelések nagyon drágák! Mindent választ előre is köszönök!

2022. máj. 9. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá lehetőség. Esti iskolába kell járni személyesen, de van olyan is, hogy online gimi, persze fizetős.
2022. máj. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az érettségi feltétele a befejezett 12 osztály. Azt nem tudom, hogy ebbe a 0. év mennyire számít bele. Szóval nem tudod megúszni.

Csak azt nem tudom, hogy ha ilyen problémáid vannak, akkor hogyan fogsz dolgozni? Akármilyen munkát választasz, mindenképp emberekkel, emberek között kell majd dolgoznod, és ugyanúgy elő fognak jönni a mentális problémáid. Hacsak nem sikerül valamilyen otthonról végezhető munkát szerezned, ami viszont nem terem minden bokorban.

Annyit tudsz csinálni, hogy iskola helyett valamilyen szakma tanulásába kezdesz, de ez az ismert problémák tekintetében szintén nehezen, vagy nem járható út.

2022. máj. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
35%
Fiú vagy?
2022. máj. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!