Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az ELTE-BTK gólyatábor?

Milyen az ELTE-BTK gólyatábor?

Figyelt kérdés
Nagyon ambivalens a személyiségem, mert először nehezen kezdek el barátkozni viszont, ha már kicsit ismerős a környezet onnantól jól elvagyok. Szeretem előre tudni, hogy mire számíthatok, ezért érdekelnének részletesebb infók is. Pl. hogy vannak a szoba elosztások, mennyire ismerkedem meg a szaktársaimmal és mennyire az évfolyam társakkal, milyen feladatok/ játékok vannak, mennyire lehet innixd, általában milyen a társaság. Személyes élmények is érdekelnének, szóval szívesen fogadok hosszú történeteket is akár privátban:)) 19L

2022. máj. 10. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Szerintem, ha teheted menj el, mert jó buli! Azt nem garantálom, hogy itt életre szóló barátságokat kötsz, de tényleg egy jó alkalom arra, hogy megismerd a szaktársaid nagy részét és ne legyen mindenki ismeretlen az első napokban :D

A tábor alapvetően 3 napos volt, a helyszínt kocsival is meglehetett közelíteni, de béreltek nekünk egy külön vonatot, ami a Keletiből indult egyenesen Tatára.A megérkezés után “örsökbe” osztottak minket(próbálják szakok szerint) és onnantól kezdve mi egy csapat voltunk az örsvezetőkkel(felsőévesek) együtt. Nagyjából reggeltől késő délutánig/estig vannak programok/feladatok, de azért hagynak pihenni bennünket.Reggel van torna is, este pedig koncertek. A szobák nem a legjobbak, de arra a 3 napra szerintem elviselhetőek.Emeletes ágyak vannak, ahol az örsöd többi tagjával leszel(mi pl.: egy szobában 5/6-an voltunk).A fürdő viszont iszonyatos, szóval ha megint ott lesz én annyira nem ajánlom a fürdést😅

AMI FONTOS!(szerintem)

-a tábor helyszínére nem lehetett alkoholt bevinni, csak bent lehetett venni

-az ár csak az ebédet és a vacsorát foglalta magába, ha reggelizni szerettél volna, akkor azt csak a büfében tudtál venni

-a tanári szakosok vegyesen voltak egy csoportban, tehát ott ha nincs valakivel közös szakod, akkor a többiekkel max a programok után tudsz ismerkedni :’D

-a kartársakkal való ismerkedésre is érvényes, hogy konkrét akkor tudsz ismerkedni, ha nincs program, mert kb a nap 80%-ban a szaktársaiddal vagy

-visszafelé már nincs közös vonat, tehát azt magadtól oldod meg mikor mész, de volt a helyszínen bent egy pult, ahol lehetett jegyet venni

-leitatni nem fognak, olyan feladatok nem is voltak azt hiszem,arra ott az esti buli, meg igazából napközben is lehet piát inni, tehát nem fognak rád szólni, hogy miért sörözöl reggel 10-kor :D

+ egy jó tanács: a programokon vannak különböző állomások és ott van 1-1 felsőéves, akiktől pontot kaptok a feladatokra, de le lehet őket fizetni pár szál cigivel, hogy pár ponttal többet kapjatok xd

2022. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Régen a szakmunkásképzők voltak olyan igénytelenek, mint ma egy éltés gólyatábor....
2022. máj. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a sok hasznos infót! :D
2022. máj. 13. 15:26
 4/6 anonim ***** válasza:

habár régi kérdés, de gondoltam megírom a véleményem,mert én is próbáltam kifejtett véleményeket keresni a gt előtt, de sehol se találtam konkrétumot. hátha valaki olvassa ezt az elkövetkező években(:

én idén voltam, rengeteg fenntartással érkeztem (nehezen barátkozom, szorongok, néha pánikrohamaim is vannak, ritkán iszom, akkor is keveset és gyenge piát, rettegek a hullarészegektől, aszexuális és aromantikus vagyok, rettegtem a vetélkedőtől, stb). De el kell mondanom: ÉLETEM LEGJOBB BULIJA VOLT! És egyáltalán nem kellett volna paráznom tőle.

Teljesen kultúrált volt az egész! Nappal és éjjel egyaránt.

Amint megérkeztünk, átkutatták az egész bőröndünket. A bulikban alig láttam részeg embert, ha pedig mégis, ők sem őrjöngtek, nem másztak rá senkire és nem is láttam senkit se hányni. A dj-s bulik nagyon jók voltak (éjféltől hajnali 3/5ig, hétfőn és szerdán végigbuliztam az egészet), a koncertek, amik előtte voltak, annyira nem, de kinek mi. A vetélkedőn nem voltak ivós játékok, ügyességi játékok és kvízek voltak. Senki nem volt kényszerítve semmire.

Őrsökbe voltunk osztva, a csapattársaim egytől egyig kedvesek voltak. Az őrsvezetők nagyon vigyáztak ránk, és mindig megkérdezték, mit szeretnénk csinálni. Kellett csinálni indulót és zászlót. Meg voltak ismerkedős feladatok is.

Voltak egységes indulók is meg 2 btk-s tánc is. Ezek a tábor elején vontatottnak, elcsépeltnek tűnhetnek, de a végére mindenki megtanulja őket, és lelkesen táncoltunk/kántáltunk. Ez is megadta a csapatszellemet.

Volt kari köszöntő is, meg kétszer is volt többórás tájékoztató(kari és szakos). Itt az alapinformációkon kívül elhangozhatnak tapasztalatok is a felsőévesektől (pl tanárokról vélemény) illetve megismerkedhetsz, kérdezhetsz azoktól az emberektől, akik segítséget tudnak nyújtani különböző területeken(pl ösztöndíj).

Ami nekem nem tetszett, az a kaja és a szállás volt. A kaja ehetetlen volt (pedig a menü jó lett volna), így azt tanácsolom, mindenkinek, hogy pakoljon rengeteg nasit, pástétomot, stb (amúgy nem maradtam éhes). A szállás pedig modern volt, de egyáltalán nem volt takarítva, mocskos volt, az ágyak is vérfoltosak voltak.

Összességében véve én mindenkinek tudom ajánlani! Voltak, akik még nálam is félrehúzódobbak voltak, de még ők is élvezték. Tiktokon szembe jött velem 2 videó is, a készítői nem élvezték. Szerintük unalmas volt. Nos, erre azt tudom mondani: nem tudom mit vártak. Ez nem egy fesztivál, hanem egy iskolai rendezvény.

Az idei tábor egyáltalán nem hasonlítható azokhoz, amiket még évekkel ezelőtt írtak az emberek.

2022. szept. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja és én Zánkán voltam. és nálunk is volt reggeli torna, de csak egyszer. illetve első nap csak vacsorát kaptok!!!(nekünk ezt el is felejtették mondani). A közös vonatozáson nem lesz lehetőséged szaktársakkal ismerkedni, csak ha szerencséd van. Illetve a tábor helyszínét nem lehet elhagyni, csak ha szeretnél hazamenni. A táborban ital mellett lehetett venni kaját is: rántotta, hamburger, sültkrumpli, hotdog (én nem próbáltam). Csak reggel 8-10 és este 10-4 volt nyitva. Az első napra pedig vigyél rengeteg hideg vizet magaddal: én 2 órát várakoztam tűző napon, és a közepén voltam. Kb 700an voltunk
2022. szept. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

internet nem volt sehol sem, érdemes mobilnetet előre vásárolni. de térerő mindenhol volt, és tölteni is lehetett a szobában(én 10 fős szobában voltam, 10 db töltőhely volt).

A szemetet nem viszik ki, azt nektek kell.

A vonatjegyet ne vegyétek meg előre: én sajnos úgy csináltam, pórul jártam, kidobtam 1500 ft-ot az ablakon. az, hogy melyikkel mentek haza, bármerre is mentek, az majd a vége előtt 1 nappal fog kiderülni.

2022. szept. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!