Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki kérlek segítene nekem?...

Valaki kérlek segítene nekem? (Nem kérek rosszindulatú kommentet)

Figyelt kérdés

11.es vagyok idén. Jól tanulok, 4-5os vagyok mindenből, jövőre a Budapest gazdasági egyetemre szeretnék menni a külkereskedelmi karra nemzetközi gazdalkodasra. Viszont elég zöldfülű vagyok meg, valaki tudna nekem segíteni a felvin, vagy hol találom hogy mik szamithatok be emelten? Illetve 400 körül szokott lenni a ponthatar, azt hogy tudom osszszamolni?


Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat ❤️



2022. máj. 11. 21:41
 1/3 anonim válasza:
100%
Szia, a pontszámítás a kérdés vagy az emelt érettségi? Én is 11.es vagyok, úgyhogy most nagyon benne vagyok ezekben, a felvi.hu-n is otthonosan mozgok írj ha tudok segíteni. :)
2022. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A követelmények megnézése: rámész a felvin a meghirdetett képzések fülre a felső csíkban, kiválasztod az egyetemet és a kart és ott lesz a szak.

A BGE-n a nemzetközi gazdálkodáshoz kettő érettségi kell ezek közül: földrajz, gzdasági ismeretek, informatika, matematika, történelem, egy idegen nyelv

Nem írja, hogy ezek közül kell egy emelt szinten, tehát bármiből emeltezhetsz. Viszont pontokkal akkor jársz jól, ha ezek közül az egyik vagy 2 tárgyból teszel emelt érettségit.


A pontszámítás: ott van felvin a kalkulátor, azzal. Így, hogy még nincsenek meg az eredményeid nagy része nehéz belőni, hogy mennyi lesz. Azért szórakozhatsz vele, iránymuatónak, hogy milyenekre kellene megírnod az érettségit. A másik kalkulátor az Edulin-os, ugyan úgy számol, csak a használata kicsit más.


Ha kérdésed van még nyugodtan írhatsz, egy unatkozó passzívon lévő egyetemistának :D

2022. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen nektek az értelmes válaszokat😊
2022. máj. 12. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!