Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha otthagyom az egyetemet 4...

Ha otthagyom az egyetemet 4 állami félév után, akkor ha visszafizetem vagy ledolgozom azokat, abban az esetben sem lesz ismételten 12 felhasználó állami félévem?

Figyelt kérdés

Azért érdekel, mert ha minden jól megy, szeptemberben kezdeném a fogorvosi egyetemet. Ebből kifolyólagosan meg kell szakítanom tanulmányaimat egy másik szakon, hiszen nem tudnám teljesíteni párhuzamosan a kettőt. Az érdekelne, hogy ha visszafizetném az államilag finanszírozott féléveket, akkor ismételten rendelkezhetnék-e 12-vel? Hiszen utólagosan olyan lenne, mintha önköltségesen teljesítettem volna eddig.


Fontos lenne, hiszen a szakon, amin vagyok jelenleg, kb 300 000 Ft/félév, míg a fogorvosin kb. 1,5 millió Ft/félév.


A válaszokat előre is köszönöm. Bármilyen javaslatot, meglátást szívesen fogadok ennek kapcsán.



2022. máj. 14. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs ilyen.


Ha egyszer elhasználtál egy államilag támogatott félevet, azt már nem fogják jóvá írni akkor se, ha visszafizeted, ledolgozod.

2022. máj. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem, összesen 12 államilag támogatott féléved van, ha már elhasználtál belőle valamennyit, akkor az el van használva, nem lehet visszaszerezni. Ha egy sokkal drágább szakon fogysz ki a támogatott félévekből, mint ahol az első négyet elhasználtad, akkor így jártál. Szívás, de ez van.


Persze ha nincsenek millió forintjaid tandíjra, akkor fel lehet venni a diákhitel 2-t, ez csak erre fordítható (ellentétben a diákhitel 1-gyel, ami szabad felhasználású) és kamatmentes. Fogorvosként lesz miből visszafizetned.

2022. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!