Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A marketing területe érdekel...

A marketing területe érdekel a legjobban. Melyik szakkal járnék a legjobban?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a marketing, jelenleg is ebben a munkakörben "dolgozom", néha besegítek egy középvállalkozásnak.

Viszont most kezdem egyetemi éveimet.

Most a Corvinus pénzügy számvitel szak tűnik a leghasznosabbnak, mivel a Corvinuson nincs kereskedelem marketing szak. Mesterképzésen meg tanulhatom úgyis azt, amit szeretnék.

Viszont az ELTE indít ilyen alapképzést, akár németül és angolul is tanulhatnék, ami viszont egy elég jó lehetőség.


Ti mit választanátok a helyemben?



2022. máj. 16. 19:52
A kérdező szavazást indított:
ELTE kermar
Corvinus psz
11 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerlek, így nehéz.


Ha a marketing nagyon érdekel, akkor egyértelmű lenne a választás.


Mivel nem tudom, hogy mennyire vagy képes megtanulni azt, ami kevésbé érdekel, vagy mennyire viseled el a matekot, száraz pénzügyi kifejezéseket, így nehéz megmondani.


Amit elmondtál az életképes, továbbá van lehetőséged marketinges tárgyakat is felvenni, akár szabválként is. Egyébként a tantárgy ismeretének hiányában én azt gondolom, hogy a bsc. gazdasági szakok tanterve nagyon hasonló, minimális eltérések lehetnek, az alapozó tárgyak meg mindenhol vannak, pénzügyön talán több a matek, meg a számvitel, meg a statisztika, meg a programozás talán, sokkal inkább szakmai specifikusabb, mint egy marketing. De azt nem gondolom, hogy egy ker-markon csak marketing van, főleg hogy az is jó elég sokmindenre, pl. logisztika.


Szóval életképesnek tartom azt, amit felvázoltál, a kérdés mennyire érdekel.

2022. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Corvinuson mehetsz gazdmen-re is, vannak marketinges specializációk szerintem. De az ELTE-GTK is van olyan jó szerintem már legalábbis tanításba, a corvón több a nemzetközi lehetőség. Viszont azt tudni kell, hogy itthon ezek a képzések nincsenek annyira erősen oktatva, ha gazdasági szak és van lehetőségem, én biztos, hogy külföldi egyetemre mennék ( Hollandia, Ausztria, Dánia, Spanyolország)
2022. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!