Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel nehezebb az Orvosi...

Mennyivel nehezebb az Orvosi egytem a gimnáziumhoz képest?

Figyelt kérdés
Kb milyen részletesen kell tudni az anyagot? Mennyire kell tudni a kémiàt és fizikát?

2022. máj. 21. 05:54
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Mint az óvodához képest az érettségi.

Ha érted a hasonlatot.

2022. máj. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Vaskos könyveket kell egy az egyben megtanulni a szóbeli vizsgákra. S az írásbeli számokéréseken 70% alatti eredmény egyes. Úgyhogy csak akkor van esélyed mindent teljesítened, ha a félévek kezdetétől tanulsz, mint egy güzü. Orvosi egyetem mellett nincs lazítás.
2022. máj. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal.

Ha gimiben ahhoz voltál szokva, hogy kevés tanulással jó jegyeket szerzel, akkor szembesülni fogsz azzal, hogy az orvosin ez már semmire nem elég (más szakokon se, de itt pláne).

Mennyiségre sok az anyag. A stabil kémiás alapok fontosak szerintem, a biofizika egy fokkal kevésbé hangsúlyos, vagy jól tanulható. De vannak ezeknél sokkal nehezebb tárgyak is.

2022. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
87%

Ezt csak akkor tudod meg igazán, amikor már odajársz. Ha jól osztod be az idődet akkor jól vehetőek az akadályok, ha nem, akkor szükséged lesz xanaxra és egy jó tanuló haverodra, akinek jók a jegyzetei.

A vastag könyvek létező dolgok. Nekem is megvannak a polcon, de időd nem lesz rá, hogy elolvasd őket, így azok miatt nem kell aggódnod.

Viszont ami a részletességet illeti, azt nagyon. Az összes szakterület valamilyen szinten tárgyalva van a képzés során és fontos, hogy mindegyikhez legyen is (egy kis) közöd, de ahhoz képest amire gondolsz, tényleg elég részletesen fogod tudni őket.

Kémia, fizika az érettségi miatt fontos, hogy bekerülj. Utána előny, ha nem a nulláról indul, de meg fogod tanulni újra azt, ami orvosi szempontból majd fontos lesz.

2022. jún. 2. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 válaszoló voltam. Gondolom, azért pontoztak le ennyire, mert néhányan nem akarnak a tényekkel szembesülni. Pedig nem ijesztgetni akartam senkit: a vaskos könyvek megtanulása, a güzülés és a maximalista számonkérési követelmények a kőkemény valóság. Ha valakinek szivacs agya van, annak talán nem kell végig annyira taposnia, és elég a vizsgaidőszak előtti hónapban elkezdenie komolyan tanulni a vizsgatárgyakra. A hallgatók többi kétharmadának tanév közben nincs lazítás, amennyiben biztosra akarnak menni a vizsgákon. Legalábbis a SOTE-n ez a helyzet.
2022. jún. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy miért lett a válaszod lepontozva, arra tippelek hogy nem egészen a kérdésre válaszoltál (pl. nem mondtál semmit a kémiáról és a fizikáról, ami láthatóan foglalkoztatja a kérdezőt).
2022. jún. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6: A kérdező három kérdést tett fel, amiből kettőre korrekt választ adtam. A harmadikra nem válaszoltam csupán. A válaszom tehát mindenképpen "hasznos" volt. Úgyhogy szerintem azért pontoztak le, mert azt hitték, öncélúan ijesztgetni akarom a kérdezőt. Pedig csak szembesítettem a valósággal.
2022. jún. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!