Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy vegyem rá magam, hogy...

Hogy vegyem rá magam, hogy készüljek a szóbelire?

Figyelt kérdés
Megnyitom a tételt, tegyük fel József Attila. Elolvasok pár sort, aztán mondom magamba "ba*d meg magad én ezt nem fogom megtanulni". Jó írásbeliket írtam, négyes, ötösöket. A szóbeli mennyire húzza le?

2022. máj. 21. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán elronthatod egy rossz szóbelivel úgyhogy tanulj hajrááá!
2022. máj. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még nekem se szokott menni. Előző nap beparázok, na akkor már igen. Utolsó éjszaka gőzerővel tanulás, álmosan egy jó vizsga, utána alvás. :-) De nem biztos, hogy ez neked is beválik...
2022. máj. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, honnan tudod, hogy jók lettek az írásbelik? Én is idén érettségiztem de nekünk csak május 31.-én lehet betekintést nyerni az eredményekbe és ha jól tudom a legtöbb suliban is ugyanígy van.


Én meg pont úgy vagyok vele, hogy most még simán fel tudnék készülni bármelyik szóbeli vizsgára és tök jó volna tudni, hogy mire érdemes egyáltalán. Két tárgyból ugyanis lehet, hogy még a 12% sem jött össze ergo szóbelizni sem mehetek.


Egyébként ha valóban ilyen jól sikerültek az írásbelik akkor megbukni már nem fogsz, ha megjelensz szóbeliken. Kérdés, hogy te szeretnél-e tovább tanulni vagy csak az érettségi a cél, mindenesetre ezeket a szép eredményeket nem érdemes elrontani a lustaság miatt. :) Ez most egy kötelező rossz, amin túl kell lenni, meg kell tanulni, 1 hónap múlva pedig tiéd a nyár és remélhetőleg egy jól sikerült érettségivel. :)

2022. máj. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Fent vannak a megoldások neten és emlékszem miket írtam.


Amúgy már azt a sok anyagot felírtam vázlatosan és így már könnyebb a tanulás. És igen, szeretnék tovább tanulni műszaki irányban.

2022. máj. 23. 16:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Simán meg is tudsz bukni, ha nem tudsz megszólalni szóbelin. Nyisd ki a tételeket, húzd alá a legfontosabb dolgokat, pár mondatot és azokat tanuld meg. Ha úgy jobban fog az agyad nézhetsz róla videókat.
2022. máj. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából csak irodalomból nem tudok megszólalni. De holnap azt is elkezdem vázlatokba kiírni aztán nem kell 2 oldalakat megtanulnom.
2022. máj. 23. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!