Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire lehetséges elvégezni...

Mennyire lehetséges elvégezni nappalin egy gazdasági képzést (pénzügy számvitel) és mellette levelezőn a pszichológiát?

Figyelt kérdés
Elméletben lehetséges, inkább arra vagyok kíváncsi, egy ember mennyire képes ezt jól teljesíteni.

2022. máj. 22. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mellette semmi mást nem csinálsz, akkor van rá esély. Tehát éjjel-nappal tanulsz, nem dolgozol és nincs szociális életed.
2022. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Áh, szép..

Régebben orvosira készültem, de mivel csak a pszichológia érdekelt ezért rájöttem, hogy inkább "csak" a pszichológiát kéne elvégeznem, viszont mellette nagyon szeretném a pénzügyi tudatosságomat fejleszteni.


Úgy gondolom, hogy mind a pénzügy, mind a pszichológia könnyebben teljesíthető, mint az orvosi, de kettő együtt lehet, hogy tényleg nehezebb, mint az orvosi képzés.


De nem akarom, hogy az életem rámenjen.

2022. máj. 22. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pszichológia érdekel jobban miért abból mennél levelezőire?

Ahhoz, hogy jó pszichológus legyél BSc, MSc, lehetőleg doktori és egy rakat továbbképzés szükséges. Tehát rengeteg év és munka, amire teljesen koncentrálnod kellene.


Ha maximalista vagy akkor biztosan 0 szabadidőd lenne a két szakkal. Na meg mindkettőből készülni az államvizsgára, párhuzamosan írni akár két szakdogát, vizsgaidőszakok.

2022. máj. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Lehetséges csak sok értelmét nem látom hacsak nem gazdaságpszichológus akarsz lenni. (Bár ahhoz még az adattudomány sem ártana)


1) Ahhoz hogy a pénzügyi tudatosságodat fejleszd, millió kurzus áll a rendelkezésedre az interneten nem kell egyetemet végezned hozzá, a pszichológiával ugyanez.


Szóval nehéz lenne és kb értelmetlen.


2) Az egyetemeknek a tanuláson kívül ugyanolyan fontos részük a kapcsolatépítés, szakmai lehetőségek, ösztöndíjak stb. Ha kettőt csinálsz egyszerre akkor egyiket se fogod tudni kihasználni 100%-ig, a kettő között a földre fogsz esni. Plusz brutálisan sokat kéne tanulni.

2022. máj. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez maximum úgy működhet,hogy nem dolgozol,nincs szociális életed és a nappalin pénteken nincsenek óráid,hogy a levelező képzéseden ott tudj lenni ( én is levelezőn vagyok, nagyon gyakoriak a pénteken lévő egésznapos kurzusok).

Szerintem dönts,hogy melyiket akarod jobban és abba adj bele mindent. Most melyik szakon vagy ezek közül?

2022. máj. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!