Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nincs még meg minden...

Ha nincs még meg minden kötelező tantárgy, mehetek szakmai gyakorlatra, valamint szakdolgozatot írni és államvizsgázni? Többi lent

Figyelt kérdés

Egy három éves alapképzésnek a negyedik félévében vagyok jelenleg. Van azonban egy kötelező tárgyam, amiből nem kaptam aláírást. Ezt a tárgyat a következő tavaszi félévben tudom legközelebb felvenni. Viszont az lesz az utolsó félévem, és abban a félévben hivatalosan már nem lesz egy tantárgyból sem órám, csak szakmai gyakorlat lesz, meg szakdogát kell írni és államvizsgázni. Ugyanúgy fel tudom majd attól még venni azt a tárgyat? És államvizsga mellett fogok bemenni vizsgát írni vagy ezt hogy kell elképzelni? Mehetek egyáltalán államvizsgázni (emiatt)?


A magyarázatot előre is köszönöm:D



2022. máj. 23. 13:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy mindenképpen csúszni fogok?
2022. máj. 23. 13:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem tudom melyik egyetem, melyik szak, de sok helyen vannak még utolsó félévben is órák. Államvizsgázni csak abszolválás után lehet menni, tehát mikor minden követelményt teljesítettél. Te abban a félévben írod a szakdogát, csinálod a szakmai gyakorlatot, plusz bejársz erre a tárgyra. Majd ha vizsgaidőszakban letetted a tárgyat (jobb minél hamarabb) akkor megvan az abszolváció, mehetsz államvizsgázni. Csúszni akkor fogsz, ha akkor sem sikerül a tárgy.
2022. máj. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez most megnyugtatott, már féltem, hogy mindenképpen csúszni fogok. Köszönöm a válaszod!:)
2022. máj. 23. 14:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Felvenni biztosan fel tudod. Viszont az problémás lehet, hogy utolsó félévben általában hamarabb van a félév vége. És mivel ez alalpból nem végzős tárgy, ezért valószínűleg a zh/vizsga időpontok neked már nem fognak beleférni. 99%-ban ezt meg lehet dumálni, de valószínűleg sokat kell szaladgálnod a tanár után. Én pont így jártam most, egyedül én voltam végzős a tárgyon, és ezért nekem előrehozott zh-t és vizsgát kellett írnom. Meg lett oldva, de lett jópár ősz hajszálam mire elintéztem mindent.
2022. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!