Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lényegében nehéz...

Szerintetek lényegében nehéz a szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés

2022. máj. 24. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Aki tud beszélni, annak nem nehéz.
2022. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi a cél.

12%-ot kell elérni, hogy ne bukj meg (feltéve, hogy az írásbelin azért megvan a 2-eshez elég pont), ami 50 pont esetén 6 pont. Akárhogy nézzük, 6 pontot össze lehet kaparni (vagy a tanár összekapar valahogy).

2022. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem, persze kell hozzá szorgalom és kell rá tanulni, de könnyű rá felkészülni, hiszen csak fix dolgokból kérdeznek, nincs benne semmi meglepetés. Az is rengeteget segít, hogy miután húztál tételt, van idő kidolgozni és használhatod ezt a vázlatot. Atlasz és szöveggyűjtemény is használható a felkészüléskor. Tanárok is nagyon rendesek szoktak lenni, még az is, aki sima felelésnél szigorú volt. Szerintem ez kb. a legkönnyebb vizsgaszituáció és aki készült rá, annak ez igazából javítási lehetőség, hogy felhúzza a jegyét.
2022. máj. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nehezek a szóbeli feleletek, ha nem tudod, hogy miből lesz. Viszont ha meg vannak a tételek, és tanulsz belőlük, akkor nagy meglepetés tényleg nem érhet. Ha valaki készül rá, akkor tényleg könnyű.
2022. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy nem az, ha készült rá az ember. Pedig én nagyon nem szeretek beszélni, világéletemben mindig rosszabbul teljesítettem szóban, mint írásban. Ennek ellenére mindegyik szóbelim sokkal jobban sikerült, mint számítottam rá. Egyrészt ott van a szöveggyűjtemény és az atlasz, ahogy írták. Nekem a nyelvtan szóbelimet az irodalmi atlasz mentette meg, mert pont olyan tételt kaptam, ami teljesen kinézhető volt onnan. :D Ugyanez a törivel. A tanárok is segítőkészek voltam, a töritől féltem, mert nem kedveltük egymást a tanárnővel, de ő is segítőkész volt, kisegített, amikor látta, hogy belezavarodtam. De pl. bent voltam egy osztálytársam biosz szóbelijén, ő felelt, amíg én a tételemet dolgoztam ki, és konkrétan a szájába rágta a tanárnő a megoldást - pedig nem is ismerte - csak a jó választ nem mondta ki gyakorlatilag helyette, és átment.
2022. máj. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!