Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány ember szükséges ahhoz,...

Hány ember szükséges ahhoz, hogy elindítsanak egy egyetemi szakot?

Figyelt kérdés
Ahogy nézem, a szak, ahová jelentkeztem, 9 ember jelölte meg és mindössze ketten első helyen... 2 emberért elindíthatják?

2022. máj. 26. 02:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a tájékoztatóban a minimum és a maximum létszám.
2022. máj. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy 2 ember jelölte meg első helyen, semmit nem jelent önmagában. Az a 2 lehet, hogy a minimum ponthatárt sem éri el, a maradék 7 pedig simán lehet, hogy nem jut be az első megjelölt helyére, ide viszont igen. Tehát 0-9-ig akárhány embert felvehetnek ilyen esetben. Ezt nem kötözködésként mondom, csak soha nem értem, amikor azt veszi valaki egyedül figyelembe, hogy első helyen hányan jelöltek meg egy szakot.

De ahogy az első is írja, ha a minimum létszámot eléri, akkor igen, felvehetnek 2 embert is. Ritkább tanári szakpárok esetén például gyakran előfordulnak ilyenek (ezért vannak néha azok a horrorisztikus 490+-os ponthatárok, mert egy embert vettek fel, neki meg annyi pontja volt), de nyilván máshol is lehetséges.

2022. máj. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan szak ami már egy emberrel is elindul. Meg kell nézni felvin, írja minden szaknál.
2022. máj. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elindíthatják, főleg ha mesterszak.
2022. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szakpár (tanári) amire jelentkeztem csak én indultam a statisztika szerint.

De ez ugye nem azt jelenti hogy egyedül fogsz ülni az előadásokon,vizsgákon,mert összevont :)

2022. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!