Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik suli a jobb,miért???Töb...

Melyik suli a jobb,miért???Többi lent

Figyelt kérdés

Két kaposvári gimnázium között vacilálok:Táncsics v Munkácsi

Első sorban annak a véleményére vagyok kíváncsi aki oda járt/jár.

Minden szempont érdekel.



2022. máj. 29. 12:35
 1/4 Amnna válasza:
Szia! Az attól függ milyen szakra szeretnél menni. Ha angolra akkor a Munkácsy ha bármi más akkor Táncsics
2022. máj. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit lehet elfogult vagyok táncsicsos mivoltom révén, de tanártól függően (illetve csoport beosztást figyelembe véve) lehet olyan oktatásban részesülni a nyelvekből is, hogy az legalább olyan építő legyen, mint amilyet a munkácsyban nyújtanak. Alapvetően az a probléma a mi iskolánkkal, hogy nem könnyítik meg az előrehozott érettségi és a nyelvvizsgára készülés folyamatát - azaz nem kapjuk meg olyan mélységben például az osztályozó vizsga és a szóbelik anyagát, mint ott. Leegyszerűsítve tehát egyáltalán nem szeretik a különcködést, engem is ez tántorított el attól, hogy korábban érettségit tegyek angolból.

Általánosságban véve az előre meghirdetett második nyelvi órák lehetőségéből a töredéke valósul meg, részben tanárhiány, részben pedig a diákokra gyakorolt nyomás miatt. Ilyen szempontból szánalmas szinten vagyunk Ahhoz képest hogy milyen presztízs lengi körbe az iskolát. Egyébként minden más tantárgyból öszességében Táncsics minősül jobbnak, válogatottabb az osztályok összetétele, többen kerülnek felsőoktatási rendszerbe innen.

Más szempontokat nem tudok ennyire részletezni... ugyanúgy számos szakkörre lehet járni, szerveznek iskolaszinten iskolán kívüli programokat, van büfé a szomszédos iskolában menza, nagy tornaterem nagy udvarral, stb. Ha van konkrét kérdésed, nyugodtan írhatsz privát üzenetet.

2022. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia! A két gimnázium közt talán az egyik legeltérőbb különbség az, hogy a Táncsics leginkább reál gimi, a Munkácsy pedig humán. Ha a művészi vonalat szeretnéd vinni, akkor inkább Munkácsy, de például én, mint színházbarát, színházi jövőt elképzelő ember mégis a Táncsics AJTP-be járok, és nem bántam meg! A Táncsicsról tudok nyilatkozni. Van egy nagyon erős tanári kar, egy összetartó közösség egy hatalmas épületben. Minőségi oktatás adott, és nem szeretik, ha nem tanulsz. Ez annyit jelent, hogy nem marasztalnak, ha 'olyannak' látnak. Az infót, matekot nagyon nyomatják, de a többi tárgyra is nagy hangsúlyt fektetnek. Én nagyon szeretek oda járni, mert önmagam lehetek olyan emberek közt, akiket szeretek.
2022. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Idén érettségiztem a Táncsicsban, biológia-kémia tagozatra jártam, és nem bántam meg. Az tény és való, hogy az iskola fő profiljába a reáltudományok tartoznak, de azért a nyelvi tagozatok sem utolsók. A tanári karra pedig minden túlzás nélkül mondhatom azt, hogy kiváló, egy percig sem kellett aggódnom az érettségi miatt, remekül felkészítették az osztályunkat a vizsgákra.

Emellett a közösség sem utolsó, válogatottabb az "alapanyag", bár az utóbbi egy-két évben sajnos hígult a színvonal. A közösségi életről bővebben nem tudok érdemben nyilatkozni, mivel nem vagyok egy fene nagy társasági ember, illetve a covid miatt a gimis éveim felét otthon töltöttem, azonban a mi osztályközösségünk kifejezetten összetartó volt (a közös szenvedés összehozza az embereket, tartja a mondás :DD). A sulis programok közül egyedül a szecskát meg a lovagi tornát, diáknapot tudnám úgy igazán kiemelni, de szoktak szervezni kisebb tematikus bulikat is a tanárok (halloween, karácsony).

Összességében tehát meleg szívvel ajánlom a Táncsicsot, ha ide jársz, szinte biztos helyed lesz a felsőoktatásban. Természetesen nem elég csak a tanárok munkájára hagyatkozni a siker érdekében, neked is időt és energiát kell fektetned a tanulásba, azonban nem kell megszakadnod sem, mert kiváló alapokat kapsz a tananyag magas szintű elsajátításához. :)

2022. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!