Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek: magyarból...

Mi a véleményetek: magyarból vagy informatikából tegyek emelt érettségit?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam azon, hogy magyarból emelt érettségi vizsgát teszek. Az idei évben próbaérettségi vizsgáim voltak: magyarból az első vizsgarésznél (szövegértés + gyakorlati szövegalkotás) 39 pontot, a második résznél (műértelmezés) 47 pontot, a szóbeli vizsgánál 45 pontot értem el, így összegezve 131 pontot szereztem a 150-ből (87%), amely meghaladta az ötös szintet. Jövőre érettségizek, azután egyetemre szeretnék jelentkezni, elsősorban a kereskedelmi és a pedagógiai szakok érdekelnek.

A magyar mellett még az informatika az, amely szóba jöhet nálam emelt szinten, mert abból van már tapasztalatom, sőt, úgy tudom, hogy jövőre van utoljára lehetőség érettségizni belőle. Az ötödik tárgyam mindenképp az infó lesz.


A gond forrása ott kezdődik, hogy szakiskolába járok, ahol az érettségi felkészítés jelentősen gyengébb, mint egy gimnáziumban. Nincs lehetőség az iskolában emelt szintű vizsgafelkészítésre járni. A diákok túlnyomó része a kettes érettségiért küzd, és az elmúlt 10 évben eddig három olyan diákról tudok, akik valamilyen tantárgyból emelt szintű érettségit szereztek a suliból.

A 11. osztályos átlagom 4.9 lesz, egyedül történelemből leszek négyes. Matekból, németből és irodalomból kitűnő vagyok. A német B2 komplex nyelvvizsgát már megszereztem néhány hónapja, szóval a nyáron szeretnék az emelt tárgyamra koncentrálni, tanulni, hogy gördülékenyebben menjen a következő évben az írásbeli és a szóbeli vizsgák.



2022. jún. 3. 16:14
A kérdező szavazást indított:
Magyarból!
Informatikából!
22 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a próbaérettségi közép vagy emelt szintű volt? Ha közép, akkor azért azt ne gondold, hogy az emelt is ugyanolyan jó lesz. Akármelyiket választod, vegyél igénybe külön felkészítést. A szakiskolai képzés és osztályzat nem összemérhető egy jó gimiével.
2022. jún. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1: Középszintű vizsga. Minden 11. osztályos érettségiző tanulónak kell próbavizsgát tennie. Tudom, hogy a két iskolatípus teljesen különböző oktatást ad, de ugyanaz a követelmény van nálunk is, mint egy gimnáziumban.
2022. jún. 3. 16:27
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
De a pontozás nem ugyanolyan! És a közép és emelt között ég és föld a különbség. Egyáltalán néztél már valódi emelt szintű érettségiket és követelményeket?
2022. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A magyartanárunk gimnáziumban tanít főállásban. Azt mondta, hogy ez a tudás érettségin is ötös szintű. Szigorúan értékel, a dolgozatoknál és a vizsgáknál is. Az előző évek középszintű érettségi feladataiból választott. Tudom, hogy sokkal nehezebb az emelt szint és igen, néztem ilyen vizsgákat, de ettől függetlenül úgy érzem, önszorgalommal simán össze tudom szedni emelt magyaron akár a négyest is.

Nemsokára elkezdek egy informatikai tanfolyamot és hogyha megértem a gyakorlatot, az elmélettel egyaránt, akkor abból teszek emelt szintet. Emellett gyakorlom a szövegértést is, mert tudom, hogy az gyengébben megy. A műértelmezéseim mindig jól sikerültek az órákon és a dolgozatokban is.

Majd meglátom, mit hoz a jövő, döntést jelenleg nem tudok hozni.

2022. jún. 3. 16:55
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Annyira távol all ez a két emelt érettsegi egymástól. JÓ lenne tudni mivel szinpatizalsz igazan. A pedagógian belül mi érdekel? Mert nem mind1, hogy magyar tanár akarsz lenni, mert akkor nyilvan magyar. Mi a sorrended ?
2022. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5: Közgazdásztanár szeretnék lenni, tehát a kereskedelem és a pedagógia együtt jelenne meg. Már gyerekkoromban is tanár szerettem volna lenni és ez a mai napig változatlan.

Első helyre szeretném megjelölni a ker.-marketinget, második helyre az üzleti szakoktatót. Egyenlőre ezek vannak tervben, mellette érdekel az agrár szak is.

2022. jún. 3. 17:51
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
És ellenőrizted, hogy ezeken a szakokon elfogadják felvételi tárgyként ezt a kettőt?
2022. jún. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy mesterképzés, önmagában nem érhető el. Kell hozzá egy alapdiploma.
2022. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7.: Igen, mindkettőt elfogadják ezeken a szakokon.

8.: Az alapképzés a ker.-marketing és az üzleti szakoktató is (ezeket jelölöm meg). Az alapképzés megszerzése után lehet közgazdásztanár mesterképzésre menni.

2022. jún. 3. 19:34
 10/15 anonim ***** válasza:

Azon nem gondolkodtál, hogy németből emeltezz? Ha már van belőle nyelvvizsgád, akkor feltételezem, jól megy és akár szereted is. Szóval lehet az könnyebben menne neked, mint az emelt magyar vagy infó. A nyelveket pedig sok szak elfogadja.


Mindenesetre bármelyiket is választod, keress lehetőséget emelt felkészítésre és azokat a feladatsorokat nézegesd.

2022. jún. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!