Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Hogy néz ki egy...

Egyetemisták! Hogy néz ki egy hetetek, hánytól hányig és mennyi órátok van egy nap?

Figyelt kérdés
Írhattok egyetemet, szakot is.

2022. jún. 3. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
PTE BTK: Nagyon rosszul oszlanak el az órák egy héten. Átlagosan 10-12 óránk van. Az a rossz, hogy általában nem egymás után, hanem az egyik óra délelőtt van, aztán délután két óra, köztük pedig hatalmas üresség, amit semmire nem tudsz használni. Általában 3-4 hétköznapra vannak így elosztva az órák, köztük hatalmas szünetekkel. Van olyan, hogy hétfő, kedd és csütörtök vannak csak az órák és küztük üres a szerda. Szóval úgy érzem, hogy pazarlom az időmet. Ebben a rendszerben dolgozni sem lehet suli mellett normálisan, szóval főleg az utazgatással megy el az idő. Sokkal jobban megérte volna levelezőre menni, mert ott is ugyanennyi óra van, csak össze van gyűjtve 2 napba és ott nics ekkora szünet az órák között. Csak akkor javaslom a BTK-s szakokat nappalin, ha nem gond, hogy rengeteg a szabadidőd, amit semmi produktívra nem tudsz használni.
2022. jún. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ELTE, matematika alapszak. Az elmúlt 2 év alatt minden félévben kb 15 órám volt egy héten. 1-2 kivételével mindegyik 90 perces volt. Nekem minden félévben hétfőtől péntekig minden nap volt órám, de voltak olyan szaktársaim, akiknek sikerült 1-2 félévben úgy megcsinálniuk az órarendjüket, hogy csak 4 nap kelljen bemenniük. Egy nap olyan 2-3-4 órám volt. Kb kétszer, háromszor kellett 8:00-ra mennem, a többi napokon későbbre. Eddig minden félévben volt legalább egy esti órám (ami legalább 20:00-ig tartott), az eddigi legkésőbbi órám 19:30-21:00-ig tartott. Eddig minden félévben volt 1-2 olyan nap, amikor úgy voltak az óráim, hogy volt köztük 2 vagy 4 óra szünet.
2022. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

PTE-KTK.


Ebben a félévben heti két napon voltak óráim, kedden és csütörtökön.

Kedden 8:00-tól délután 17:15-ig voltak óráim, köztük a szokásos 15 perces szünetek, egyszer 45 perces szünettel. És ez tulajdonképpen 6 órát takar, viszont csak 4 tantárgyat, mivel két olyan tantárgyam volt, amiből ezen a napon volt külön gyakorlat és külön előadás is.


Csütörtökön pedig 8:00-10:45 és 16:00-18:45 között voltak óráim, és ez csak 2 tantárgyat takar.


Szóval összesen csak 6 tantárgyam volt ebben a félévben ha jól számolom.


Ezek közül 2 tárgyamból volt fix kötelező előadás, kedden és csütörtök reggel 8-tól, a többi vagy gyakorlat, vagy pedig szabadon választható előadás. Viszont a gyakorlatokat elég jól lehet variálni, én például mivel kedden és csütörtökön alapból volt fix kötelező előadásom reggel, ezért próbáltam belepréselni az összes többi gyakorlati órát a fix előadás mögé, viszont simán úgy is megcsinálhattam volna, hogy 2 nap helyett 4 napra osztom be a tantárgyaimat, mert mivel a gyakorlati órákon sokan vagyunk, sok csoportra vagyunk bontva, és emiatt mindenféle időpontokban, mindenféle napon volt kb. lehetőség a gyakorlati órát felvenni. Viszont én jobban szeretem belepréselni minél kevesebb napra az összes tantárgyat, de szerencsére nálunk elég jól össze lehet állítani az órarendet, simán lehet lazábbra is összeállítani a hetet.


Előző félévben heti 3 nap jártam be egyetemre, és akkor egyszer 9:30-tól 15:45-ig voltam bent, másik nap 8:00-18:45-ig (viszont ekkor napközben sok volt a szünet, összesen valami 3 óra szünet köztük azt hiszem), illetve a harmadik nap 9:30-tól 12:15-ig.

2022. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%

nem jártam be ebben a félévben semmire

amúgy így nagyon szar levizsgázni, de legalább előtte van egy csomó szabadidőd

2022. jún. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ELső évben nálunk csoportbeosztás miatt a tárgyak egy része rögzítve volt, és ehhez kellett még magamnak felvennem a nem rögzített tárgyakat.Ez angyon rossz volt, mert a csütörtököm úgy alakult, hogy reggel nyolctól este nyolcig voltam bent az egyetemen, és talán 2 óra szünettel összesen. Másodévtől viszont már magam (meg a szerencsém) alakítottam a teljes órarendemet, és bár mindenféle felosztásom volt, összességében sikerült úgy alakítanom többnyire, hogy jó legyen. De nálunk a sok vidéki tanár nem nagyon akart pénteken tanítani, mert 3 napos hétvégét akartak, így igazából a hét első négy napjára kellett benyomni az összes órát, nyilván feltorlódott. Előfordultak pénteki órák is, de az ritka volt, meg pl. a leggyakrabban volt olyan, hogy péntek reggel csak egy óra miatt kellett bemenni, amit meg tök feleslegesnek éreztem akkor már.
2022. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem így nézett ki:

8:00 óra óbudád, 12:00 óra a 8 körben.

Utána haza majd 18:00 tól óra budánm

2022. jún. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

MATE-Biotechnológia


Nekem Gödöllői campuson hétfő, szerda, csütörtökön reggel 8-12 előadás. Pénteken egész nap gyakorlatok voltak tömbösítve.

Mellette Budai campuson előadások, Tápiószele kihelyezett gyakorlat valamint Martonvásár tömbsített három napos tanuló program ottalvással.

2022. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!