Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NKE - Nemzetközi biztonság-...

NKE - Nemzetközi biztonság- és védelempolitika vagy ELTE - Nemzetközi gazdálkodás (angolul)?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Továbbtanulás előtt állok, és mind a két szak nagyon érdekel, viszont nem tudom, hogy melyiket érdemesebb választani. Szívesen olvasnám a két szak valamelyikére járó hallgatók tapasztalatait, véleményét is. :)

2022. jún. 4. 07:30
A kérdező szavazást indított:
NKE - Nemzetközi biztonság- és védelempolitika
ELTE - Nemzetközi gazdálkodás (angolul)
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég valószínű, hogy az NKE = közszolgálati munkahely, az ELTE NG = versenyszféra, multis munkahely.
2022. jún. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképpen a gazdálkodás. Én most végzek NKE civil szakon, az említett szak "párján". Bizpolosként tényleg a közszféra, esetleg a kutatás marad. Ha újrakezdhetném, én is inkább közgazdasági képzésre mennék.
2022. jún. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi gazdálkodással sokkal több lehetőséged lesz elhelyezkedés szempontjából, főleg ha az angol mellett van még legalább egy idegen nyelv melyet felsőfokon beszélsz.
2022. jún. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
A bizpol egy büfészak, alig van olyan munkahely, ahova ilyen végzettségűeket keresnek, a nemzetközi gazdálkodás sokkal többet ér. Mondom ezt NKE-sként.
2022. jún. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#2


Közig-szervezőként, Nig-esként a tudsz jelentkezni a legtöbb közgáz mesterre. Nekem is befogadták a kreditelismerési kérelmemet Nemzetközi Gazdaság és Gazdálkodásra :)))

2022. jún. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5, igen, erről tudok, 2 ilyen helyre is jelentkeztem idén:) de köszi hogy leírtad, hátha valaki idetéved később és hasznos ez neki.
2022. jún. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is pont a gyakorin olvastam, hogy valaki ezt csinálta, szóval gondoltam, hogy szerencsét próbálok.


Látod kérdező, innen menekülnek az emberek közgázra. Legyen eszed és egyből oda menj.

Egyébként a bizpol szerintem még a legrosszabb választás az NKE-n belül. Konkrétan biztonságpolitikusként nem nagyon fogsz elhelyezkedni és mesterre is szűkösek a lehetőségeik, nem tanulnak pl közgazdaságtant vagy csak minimálisat, így a közgáz mester is kiesik, ha később valaki abba az irányba menne.

2022. jún. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek! :)
2022. jún. 14. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!