Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem vagyok elégedett az...

Ha nem vagyok elégedett az eredményemmel, és újra szeretnék érettségizni, akkor mindenképpen az új eredményem lesz majd a végleges, vagy a régi is benne marad a bizonyítványomban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


12.-es vagyok, és magyarból emelteztem. Az írásbelim nagyon jól sikerült, de sajnos a szóbelivel valószínűleg sokat rontottam az eredményemen. 70% biztosan meglesz (60-tól van 5-ös), így ez nem javító érettségi lenne, de többet vártam volna magamtól, + ha a későbbiekben egy magasabb ponthatárú szakra szeretnék jelentkezni, ez nem biztos hogy elég lenne, és még addig szeretnék javítani, ameddig nem változik meg az érettségi követelmény.


Az egyik kérdésem az lenne, hogy egyáltalán lehetséges-e a következő (tehát őszi) időszakban újra jelentkezni magyar emeltre, ilyen eredménnyel?


A másik kérdésem, hogy ha esetleg az rosszabbul sikerülne, mint ez, akkor mindkettő belekerül a bizonyítványomba, vagy csak a jobb marad benne, vagy a legújabb lesz érvényes mindenképpen?


A harmadik kérdésem, hogy ha esetleg már az írásbeli sem fog annyira jól sikerülni, és előre látom, hogy a szóbelivel sem tudok majd annyit javítani amennyit kellene, akkor az megoldás lehet ebben az esetben is, hogy nem megyek el a szóbelire és ezzel érvénytelen az érettségim, vagy akkor kitörlődik a most megcsinált érettségim is? Vagy amit egyszer már teljesítettem azt nem tudom elveszíteni?


Lehet, hogy buta kérdések, de ezért is teszem fel őket anonim módon. :D Köszönöm előre is a válaszokat!



2022. jún. 8. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Èn ùgy tudom, hogy nem törlődik ki az előző semmiképp, ha az sikerült jobban, akkor azt fogjàk nèzni bàrmikor.

2022. jún. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha későbbiekben érettségit teszel, azt tanúsítványon fogod megkapni. A bizonyítványban semmi sem fog változni, az úgy marad, ahogy 12. év végén leérettségiztél. Plusz infó: A tanulmányi pontok számításánál CSAK a bizonyítványban levő jegyek fognak számítani, később letett érettségi nem. Duplázásnál igen.
2022. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen eredménnyel akárhányszor jelentkezhetsz, de fizetni kell érte. Középszintű 30 ezer forint, emelt 50 ezer. (Most 2022-ben.)
2022. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2022. jún. 8. 17:00
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Az első javító-pótló vizsga ingyenes, utána már fizetős.

Én is gondolkodom az emelt magyaron az őszin. Sajnos a töri elég negatív élmény lett. Még azt a rohadt 1 pontot is sajnálták, amivel meglett volna a pluszpont. 44%-ra jött ki átszámítva.

Ha gondolod beszélhetünk majd, hátha összejön az emelt még ősszel.

2022. jún. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ez azonban se nem pótló, se nem javító érettségi lenne hivatalosan, csak ismétlő vizsga. Ráadásul azok is akkor ingyenesek, ha a vizsgázónak még tanulói jogviszonya van, és nincs érettségi bizonyítványa. Mivel magyarból csak a tanulmányok végén lehet érettségizni, ezért ez a kérdezőre már semmiképp nem vonatkozna.

2022. jún. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ilyenkor fizetni kell, ezt tudom is, de nem is probléma, már csak a saját agymenésem miaatt csinálnám újra.
2022. jún. 14. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!