Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szegedi Tudományegyetem...

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi karára érettségi követelmény: biológia és fizika vagy kémia, ezek közül egy emelt szinten. Akkor hány tárgyból kell érettségizni?

Figyelt kérdés

Ugye van 5 kötelező érettségi tárgy: magyar, matek, töri, idegen nyelv, választott tantárgy.

Ha pl. emelt szinten leérettségiznék angolból és biológiából, középszinten pedig matekból, töriből, magyarból és kémiából, az angolért is megkapnám az emelt szintű érettségiért járó +40 pontot, vagy csak a bioszért?


Köszi a válaszokat! =)


2010. szept. 19. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
mivel az angol nem felvételi tárgy nem kapsz érte pluszpontot
2010. szept. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minimum 6 tárgyból kell érettségizni. (Magyar, matek, töri, nyelv, biosz és fizika/kémia.)

És ahogy az első is írta, ilyen esetben csak a bioszért kapod meg a 40 pluszpontot. Viszont ha az angol emelt 60% fölé sikerül, akkor az egyenértékű egy középfokú nyelvvizsgával, amiét szintén pluszpont jár. (Eddig 35, nem tudom melyik évtől állítólag csak 28)

De akkor már érdemesebb nyelvvizsgát csinálni, mert egyrészt akárhányszor megpróbálhatod, másrészt legalább nem húzza le az érettségi átlagot.

2010. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm mindkettőtöknek! :)

akkor ezek szerint kötelező angolból is érettségiznem, mellé meg letehetek egy nyelvvizsgát, amiért pluszpont jár, de akkor angolból nem kötelező az emelt. :P

2010. szept. 20. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!