Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire kell a matek a...

Mennyire kell a matek a Corvinus nemzetközi gazdálkodás szakán?

Figyelt kérdés
Gondolkodom, hogy ezen a szakon tanulnék tovább és jó lenne hallani pár véleményt, tapasztalatot róla.

2022. jún. 10. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
1%
Semennyire. A korvinuszt szó szerint mindenki elvégzi. Ismerek olyan hülyét, akire még a szemetet se bíztam volna rá, erre egyenesbe elvégezte a korvinuszt, azóta sincs munkája mondjuk.
2022. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Az összes gazdaságira kell a matek. Rengeteg matekos tárgy van, köztük olyan is,ahol emelt matekra épülő dolgokat tanítanak. (pl:Analízis.)
2022. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Annyi igaz, hogy van matek minden közgáz szakon, ugyanakkor az üzleti képzéseken ezek igen könnyen teljesíthetők. Analízis, valszám (kb. az emelt szintű matek érettségi szintjéig, felette nemigen), lineáris algebra. Hármas középszintű matek érettségikkel is szokás ezeket abszolválni, ne riasszon el!
2022. jún. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Én úgy tudom, hogy elvileg a Corvinuson nehezebb a matek, mint a BGE-n, de könnyebb, mint a BME-n, mert ugye az inkább a mérnöki szakokra van ráállva, ezért jobban számonkérik.

Amit a #1 írt az meg teljesen alaptalan, mivel a munkaerőpiacon a Corvinusos diplomát értékelik a legnagyobbra, a magyar gazdaságtudományi diplomák közül, bár persze ez a szakmai tapasztalattól is függhet... Illetve a Corvinus nagyon jó lehetőségeket tud nyújtani, akár külföldön is.

De jó lenne, ha erre tényleg egy Corvinusos nemzetközi gazdálkodás szakon tanuló hallgató/végzett válaszolna, mert kíváncsi lennék, hogy ő hogyan látja ezt.

2022. jún. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy analízis (többváltozós is és talán differenciálegyenletek is vannak) és lineáris algebra van, meg talán valószínűségszámítás, és statisztika.
2022. jún. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!