Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha passziváltatom az őszi...

Ha passziváltatom az őszi félévet, félév végén kiiratkozok, és februárban felvételizek máshova, az még belefér fél évbe, amin belül el kell kezdeni a másik képzést, hogy ne kelljen tandíjat visszafizetnem?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok, eddig államin voltam, de át leszek rakva önköltségesre. Át akarok menni másik egyetemre államira, úgy hogy ne kelljen visszafizetnem az eddigi állami féléveket.

2022. jún. 17. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell visszafizetned egyébként sem, mert le is dolgozhatod.
2022. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
diploma után, a tanult területen lehet ledolgozni, nem? másodév után még nincs diplomám, így a tanult területen se tudok elhelyezkedni
2022. jún. 17. 17:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Ha nem szerzed meg a diplomát, akkor is ledolgozhatod az elhasznált féléveket, annyi a kitétel, hogy Magyarországon kell ledolgoznod.
2022. jún. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! viszont ha nem dolgozom még le, mert vissza akarok menni egyetemre, olyankor mi a helyzet? Egy évet hagynék ki, abból nem jön ki a 2 év munka
2022. jún. 18. 14:33
 5/6 xp ali ***** válasza:
1. nem kell kiiratkozni, 2 passzív félév után kiiratnak. Addig meg meggondolhatod magad. 2. az utólagos passziváláshoz kérvény és indoklás fog kelleni. 3. nem kell visszafizetni a tandíjat, fent már írták h miért és hogyan.
2022. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A ledolgozásra van haladék? Mert én a kiiratkozás után kezdenék 23 szeptemberben másik szakot, addig nem fogok tudni 2 évnyi időtartamot ledolgozni
2022. jún. 20. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!