Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon félek az angol érettség...

Nagyon félek az angol érettségitől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeptemberben megyek 11-be, úgyhogy közel 2 év múlva lesz az angol érettségi. Amiket mond a tanárnő az iskolában szavakat, azokat megtanulom, de ha visszakérdezik 1-2 hónap múlva akkor már nem jutnak az eszembe. Ha elém raknak egy angol szöveget, akkor azt nem tudom értelmezni. Nagyon nem szeretnék megbukni az érettségin, úgyhogy időben már elszeretném kezdeni a felkészülést. Tippeket és tanácsokat szeretnék kérni, hogy mit hogyan csináljak, hogy legalább legyen egy kettes!
2022. jún. 22. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj van még 2 éved.


Ami nyelvtanulásnál fontos, hogy ne csak bemagold a szavakat, hanem lásd környezetben, ismételd, használd, halld. Ha egyszer bemagolod, akkor nyilván nem fogsz emlékezni. Az agy szelektál, elfelejti azokat a dolgokat, amik nem fontosak neki. És random szavak azok neki. Ha nem tudod értelmezni az angol szöveget akkor kezd a gyakorlást sokkal egyszerűbb szövegekkel, videókkal, hanganyagokkal. (Hallgatáshoz hasznos.)

2022. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Duolingo, interpals, filmek, sorozatok, játékok, facebook, instagram, tiktok, youtube, stb... teljesen ingyen lehet tanulni az angolt ezekkel. Nem csak shitpostokkal vannak tele, vannak konkrét nyelvtanulós csatornák is, be lehet követni őket.


A legjobb pedig az lenne, ha jelentkeznél nyelvvizsgára is, vagy megpróbálnád a felsőfokú érettségit (ami középfokú nyelvvizsgát ad). Ehhez pedig vizsgafelkészítő nyelviskolák a legjobbak. Én anno katedrába jártam, megfelelt.

2022. jún. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Felsőfokú érettségi? Egyszerűbb szövegeket sem tudok értelmezni sajnos.:( Mennyi idő alatt lehet az én szintemről megtanulni angolul, úgy, hogy meglegyen a középfokú nyelvvizsga??
2022. jún. 22. 09:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Feladatokon keresztül tanulj szavakat. Akár csinálhatsz magadnak ppt-t is ahol képek vannak a feladatokról, következő dian a megoldások, vagy word vagy bármi ami neked szimpatikus.


És nagyon fontos, hogy angolul tanulj angol szavakat, ne magyarul. Kezdő szinten lehet csak úgy, hogy angol- magyar fordításban tanulod meg a szavakat, később angolul kell. Nagyon sok szó van, amit magyarul nem is tudsz lefordítani, kifejezés, szólások.

Például az, hogy white collar es blue collar nem használatos magyarul, mégis fontos szó.

2022. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
White collar és blue collar worker*
2022. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Énis így voltam csak én a szöveget értelmezni tudtam csak magamtól megírni egy levelet angolul pl nem...12. be kaptam észbe hogy csak nem kéne megbukni érettségin ezért külön angolra kezdtem jàrni. Nagyrészt angolul tàrsalogtunk meg leveleket irtunk ,egyre hosszabbakat.Simàn meglett az angol érettségim a tanàr még meg is dicsért. Úgyhogy hajrà ssmmi nincs még veszve.
2022. jún. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!