Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most érettségiztem le, és...

Most érettségiztem le, és ezután megyek egyetemre, de nem tudom, meddig érvényes a diákigazolvány nyáron? (van rajta matrica 2021/2022 tanévre)

Figyelt kérdés

2022. jún. 28. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Október 31-ig érvényes.
2022. jún. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, október harmincegyig, de október eleje-közepe fele már mehetsz majd a to-ra matricáztatni :)
2022. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A mostani október 31.-ig érvényes. Az újat ha addig nem kapod meg, a TO-n adnak igazolást amivel tudod helyettesíteni. Benne van a pakliban, hogy november végére fog csak megérkezni, mert rengeteget kell egyszerre gyártani, nincs rá kapacitás.
2022. jún. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzá tennék az utolsó válaszhoz, hogy hallgatói jogviszony igazolást már neptunon keresztül is lehet kérni e-mailben, nekem 10 percen belül küldték is :)
2022. jún. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De a hallgatói jogviszony igazolás nem helyettesíti a diákigazolványt, kedvezményekre nem jogosít.
2022. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elfogadták az ellenőrök a buszon, amikor még nem volt matricám
2022. jún. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy hozzátenném én is, hogy érdemes új diákigazolványt rögtön megigényelni, ahogy tudod. Ez általában augusztus vége, szeptember eleje. Én anno például szeptember közepén igényeltem meg, és egy kicsit több mint 1,5 hónap alatt ért ide. És tény, hogy a TO ad igazolást, ha nem kapod meg az újat, de ami engem meglepett az az, hogy amikor én kértem a TO-tól igazolást, akkor azt mondták, hogy még nem tudnak kiadni igazolást. :D Szóval na. Szerintem érdemes új diákot igényelni amint lehet, ne halogasd.
2022. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát okt. 31-ig az is járhat diákbérlettel, akit nem is vettek fel?
2022. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8-as. Igen. Október 31-ig mindenkinek érvényes a diákigazolványa. (Még a végzett egyetemistáknak is.)
2022. jún. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!