Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek alapján szerintetek...

Ezek alapján szerintetek mennyit fog nőni a ponthatár orvosin/fogorvosin/gyógyszerészetin? (emelt kémia, fizika és biológia érettségi statisztikák)

Figyelt kérdés

Mivel nagyon izgulok, megnéztem az országos érettségi statisztikákat és a következő eredmények születtek:

2019: biosz: 69,66% (4,64 az átlag osztályzat), fizika: 73,59% (4,72), kémia: 64,57% (4,34)

2020: biosz: 61,18% (4,30), fizika: 66,86% (4,33), kémia: 51,90% (3,57)

2021: biosz: 61,21% (4,29), fizika: 67,08% (4,34), kémia: 53, 39% (3,64)

2022: biosz: 61,11% (4,20), fizika: 67,77% (4,48), kémia: 65,96% (4,34)


Az idei és a tavalyi biosz és fizika kb ugyanúgy sikerültek, de a kémia sokkal jobb lett, szóval tuti, hogy emelkedni fognak a pontok, de mivel az idei emeltek nem lettek olyan jók, mint '19-ben, ezért remélhetőleg nem fog annyira felmenni a ponthatár.



2022. júl. 18. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kb +5 pont mindenhol. De majd 21-én meglátjuk.
2022. júl. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet előre megmondani. Én voltam az első évfolyam (2013), ahol bevezették a 2 emeltet. Többen is biztosra mondták, hogy emelkedni fognak a ponthatárok, aztán mégis lett egy nagyon látványos csökkenés akkor. Hiába nézel statisztikákat, emelt bioszt vagy kémiát mások is tettek, nem csak az orvosira jelentkezők, az sem informatív, hogy hányan jelölték első helyen az adott intézményt, mert attól még lehet pont nekik nem sikerült jól az érettségi. Pár nap és megtudod. Felesleges találgatni, elvégre attól még nem vagy felvéve, ha itt gyakorin valaki azt mondja, hogy szerinte elég pontod lesz.
2022. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#2-es,jogos Amit írsz,de legyél elnézō a kérdezōvel.Gondolom frissen érettségizō,fiatal felnōtt,teljesen természetes,hogy be van zsongva :)

Én amondó vagyok,hogy alig-alig megy majd felfele a ponthatár,ha egyáltalán megy.Egyik évrōl a másikra nem szokott nagy változás lenni,max pár pont,itt csak az ilyen extrém helyzetek,mint a korona szitu okozhat nagy differenciát.Esetleg a Semmelweisen mehet fel kicsit jobban,mert ott meredeken bezuhant a Covid idején.Nézd meg a jelentkezési statisztikákat is,ha az nagyon nem változott,akkor szerintem a ponthatárok is hasonlóak lesznek.

2022. júl. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!