Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók! Mik azok a...

Orvostanhallgatók! Mik azok a jó tanácsok/tapasztalatok, amiket egy orvosis gólyának elmondanátok?

Figyelt kérdés

2022. júl. 19. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Kezd minden napodat egy felessel. Másképp nem lehet kibírni a kora reggel túlpörgő professzor előadását.
2022. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

:D

Tetszett az előttem kommentelő humora! (Biztos lesz olyan is, hogy 2 óra alvás után mész órára 😉)


Szerintem az elején mindent csinálj szabályosan, izgulj minden kis vizsgad előtt vegyél mindent is komolyan, járj rendesen órára, ismerkedj. Nagyon fontos!!! kérdezz a felsőbbévesektől!!! (Inkább ne a tanárokról, jobb, ha ne emlékeznek rad, legalábbis Szegeden)

Az elején inkább legyél sunyi, ismerd meg a terepet, aztán majd látni fogod, hogy mennek a dolgok. Úgyis belejössz. Látni fogod, melyik órára érdemes járni, hol mennyit kell tanulni stb.


Melyik egyetem lesz végül? Csütörtökön derül ki? Hajrá hajrá! 😊

2022. júl. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy Szegedre fogok járni, és igeen, holnap derül ki, én nagyon reménykedek ☺️
2022. júl. 20. 07:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elején járj be minden órára , ott el fogják mondani a fontos információkat, követelményeket. Az első szemeszterben fog kialakulni az egyetemi ritmusod, ( Jó , ha van . Szemeszter végére össze tudnak jönni a dolgok.)így ajánlatos a terepszemle.😁

Ismerkedj, légy nyitott , de azért túlságosan buzgó se legyél. Ne akarj mindenhol az első lenni . :D

A programokra érdemes az elején elmenni . Én akkor próbálgattam a szárnyaimat, mert gimiben rövidre voltam fogva . Nem bántam meg, lettek élményeim. Most már a jövőm van előtérben. :)

Tanulj rendesen! Gimi után ez teljesen más világ lesz. Én az elején hideg zuhanynak éltem meg, hogy mennyi az anyag. Ezért érdemes az elején itt is felmérni, hogy mikor tudsz jól tanulni .( én napközben , ezért hagyom ki az előadásokat és vizsgaidőszak előtt a szemináriumokat/ gyakokat) Semmit ne hagyj a végére . ( ez úgy se fog összejönni, de azért próbáld meg😁)

És a végére : nem lesz olyan, mint ahogy képzeled most. Sokszor leszel fáradt , kimerült , lehet fel is szeretnéd majd adni. Ezeken az időszakokon át kell lendülni, nehéz lesz, de bírni fogod! Bízz magadban és tarts ki☺️

Egy ötödéves

2022. júl. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Én eloretanultam minden nyáron, csak így bírtam ki. Egy végzős gyógyszerész
2022. júl. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha Szeged, akkor nagyon javaslom instán my_medschooljourney oldalát, nem is vagyok orvosis, mégis szeretem a tartalmait. :D Ő most lesz Szegeden harmadéves. Vannak hasznos tippjei, beszámolói szigorlatokról stb. :)

Sok sikert!

2022. júl. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Insta: potecsomosretek, lastdaysofrokus

Jókat lehet rajtuk nevetni. :D

2022. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

NAGYON FONTOS! hogy ne csak a tanulasnak élj! legyen szabadidőd, hobbid, barátaid, barátod és velük is tölts időt, kapcsolodj ki! nagyon sokan beleesnek ebbe és teljesen kiégnek már az első év alatt. persze kemény az egész, vizsgaidőszakban reggel 8tól este 10ig tanulok általában, 1-2 órás szünetekkel de nem mindig tanulok, igyekszem beosztani az időmet és nem csak ennek élni.


Szeptemberben leszek végzős a SE-FOK-on. Utána szeretnék fogszabályzásra specializálódni. Az első 2 év volt durva, mostmár egy ideje kezdem megérteni, hogy igenis megérte ez a sok munka.

2022. júl. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne haragudj, nem tudok hozzátenni semmit. Érdekelne, hogy sikerült-e bekerülnöd :)

2022. júl. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!