Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre készülök, de...

Orvosi egyetemre készülök, de nem tanulok a középiskolában biológiát és kémiát. Mindegy, hogy amikor 10.-es leszek, akkor vizsgázok a 9.-es anyagból, vagy nem? Tudom, hülye kérdés, de sajnos nem tudom a választ. Többi lent.

Figyelt kérdés

Emelt biológia és kémia érettségi kell ugye az orvosira. Úgy tudom, hogy abból a tárgyból lehet csak érettségizni, amit középiskolában legalább 2 évig tanulunk. Nekem egyik tantárgy sincs, valószínűleg emelt érettségire felkészítő fakultáció sem lesz a sulimban ezekből. Biológiát magamtól nekiálltam tanulni a mozaikos könyvekből, és ehhez kapcsolódva még az lenne a kérdésem, hogy gond-e, ha a 9.-es könyv nem az, ami a gimnáziumoknak íródott? Sokban eltér a tananyag?


Kemiára magántanárral készülnék.


Ősszel 10.-es leszek, és a suli nekem 5 éves, vagyis még van időm, de időben szeretnék elkezdeni készülni.


Az értelmes és segítő válaszokat előre is köszönöm :)



2022. júl. 22. 11:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen iskolába jársz és hova hogy ezeket nem tanítják??


Nekem 9-10 volt biológia, kémia a gazdasági szakközépben

Barátnőm gimis volt, neki 11-12

Nekik volt kötelező fakt, mi csak választhattuk a felkészítöt


Orvosira biosz és kémia emelt kell

2022. júl. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Közgazdaságis iskolába járok, a biosz meg a kemia helyett idén nekünk komplex természettudomány volt, 10.-től földrajz lesz, komplexet se fogunk tanulni.

Abba ugye benne volt a kémia, a biosz meg a fizika, és volt egy kis csillagászat is

2022. júl. 22. 14:49
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz átmenni másik suliba ahol vannak ezek a tárgyak meg fakt? Vagy akkor magántanár szigorúan és nem csak az utolsó félévben, kémiából önállóan nagyon nehéz felkészülni segítség nélkül. Ráadásul az orvosira elég jó emeltek kellenek, nem elég egy 50%.
2022. júl. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Átmenni max olyanba szeretnék, ahol biosz és kémia tagozat van, de tetszik ez a suli, és a környéken sajnos nincs bioszos-kemiás.


Biológiát magamtól neki álltam már tanulni, a kémiát jövőre szeretném elkezdeni magántanárral.


Tudom, hogy jó emeltek kellenek, mert magasak a ponthatárok.


Köszönöm a válaszokat:)

2022. júl. 22. 19:47
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas szorgalom, kitartás kell részedről. Nem tudom így tudsz-e egyáltalán érettségizni? Legalább 2 évet kell tanulnod a tantárgyat, hogy érettségi vizsgára jelentkezhess. Ilyen összevont tantárgyról még nem hallottam, bocsi.


Őszintén megvallom, azok az osztálytársaim, akik anno orvosira vagy gyógyszerészetire készültek 9-től, vagyis már a kezdetektől gyűjtötték a pluszpontokat: nyelvi emelt, nyelvvizsga, 11-től biológia, kémia fakt, különtanár, érettségiket gyakoroltak, tételeket tanultak, persze emellett igyekeztek 5-ös dolgozatokat írni, mert a félévi / évvégi osztályzat is fontos, egyesek tanulmányi versenyre is mentek, mindemellett más érettségi tárgyakból is jól kellett teljesíteni, hogy meglegyenek a pontok. Zárójelbe teszem, volt akinek orvosok voltak a szülei vagy legalább kémiatanár… tehát volt kitől segitseget kérni

Szóval így is nagy meló az a 4 év, nemhogy úgy ha nincs belőle órád, és magadtól kell felkészülnöd.

Az orvosi egyetem meg különösen az a hely, ahol folyamatosan topon kell lenni, szerintem hátránnyal indulnál ne haragudj nem nézem le a kitartásod és tehetséged, de ez így nagy falat.


Kukkants meg egy emelt biosz és kémia érettségit… na és azokat próbáld 80% fölé belőni… és legyél szinte kitűnő a többi érettségi tárgyból is

2022. júl. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Legelőször annak kellene utána járni, hogy lehet-e majd érettségizned ezekből a tárgyakból, ha sulidban nem tanítják. (Ezt már mások is írták.) Sajnos én nem tudom megmondani.

De ha nem lehet (egy hülye szabály miatt), akkor döntened kell: sulit váltasz vagy lecseréled a célod. Egyik sem könnyű.

Ha lehet, utána következik: vizsgázhaszt-e 10-ben a 9-es anyagból.

A kérdezősködést az osztályfőnöknél, vagy továbbtanulásért felelős tanárnál kezdeném a suliban.

Ha ezeken túl vagy már, és pozitívak a válaszok, akkor bocs!

Majd csak ez után van értelme arról értekezni, hogy fel tudsz-e készülni, milyen könyvből*, milyen módszerrel tudod elérni a megfelelő szintet. :-(

*Hogy a kérdésedre is válaszoljak: könyv. Ha nem gimis, akkor szakközepes (akárhogy is hívják most ezt az iskolatípust). Abban általában kevesebb és felületesebb ismeretet adó anyag van. (Nem is tudtam, hogy van nem gimis bioszkönyve a Mozaiknak.)

Jó szívvel a Mozaiktól Gál Béla 10., 11., 12-es könyveit ajánlom. Azokból tanítok. Nincs bennük minden (de egyik könyvben sincs, tudtommal!), de szerintem ez a legjobb tankönyv.

Sikeres információgyűjtést kívánok!

2022. júl. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Tudom, elég nehéz lesz, de mindenképp szeretném legalább megpróbálni. Általánosban szerettem a bioszt, gyorsan meg is értem, de az emelt része nehéz lesz. A kémia meg főleg.


Köszönöm a válaszod :)

2022. júl. 23. 11:42
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az általános biológiát azért ne hasonlítsd az emelet érettségihez, kérlek! Ég és föld!

Szeretted, Hányas voltál belőle?


Az orvosi meg ennek tudásban a sokszorosa, plusz az orvosin latinul is tudnod kell az anatómiát… kell oda popsi, ész, szorgalom.

A középiskolás igen magas biosz-kémia-fizika oktatást vedd elégséges alapnak, úgymond belépőnek, ha ez nincs meg nem lesz mire alapozni. Úgy értem ha egy jó gimiben 5-ös vagy belőle, emelten érettségizel 75-80 körül is, nagyon sokat kell majd ott tanulni folyamatosan! Nem csak bekerülni nehéz, bent maradni is kemény munka!

Ezért igaz, hogy hatalmas hátránnyal indulnál, ha nem tanulod középiskolában és nincs felkészítőd se belőlük!

Magadtól hiába olvasod a tankönyvet, meg is kell érteni jól!


Tudod te mennyi egy magántanár óradíja?

Inkább keress egy gimit, ahol normálisan oktatják 2 évig a bioszt és kémiát, és még az is lehet hogy ez is kevés lesz, így is kelleni fog magántanár.


Szerintem osztályozó vizsgákat kell tenned, hogy meglegyen a 2 év biosz és kémia, ezekre kell egyszer felkészülnöd, akkor lesz lehetőséged érettségire jelentkezni belőlük. Az egy másik kör, hogy arra jól felkészülj.

Nem vagyok biztos abban, hogy ez ebben az intézményben kivitelezhető. Mindenképp kérdezd meg az osztályfőnököd.


Csak az orvosi érdekel?

Biológus, biológia tanár?


Hogy állsz a kémiával? Kísérleteket is kell bemutatni, levezetni az érettségin, ezeket hogy fogod legalább 1x is kipróbálni, hogy elő tudd adni és sikerüljön is? Youtube video kevés lesz hozzá…


Milyenek a jegyeid a többi érettségi tárgyból? Közel kitűnőnek kell lenni, mert számít a pontoknál a többi eredmény is. Magyar, matek, töri, idegen nyelv.

Lesz nyelvvizsgád? Kell a pluszpont…

2022. júl. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)


Tudom, utána én is rájöttem, hogy amit kétszeri olvasással általánosban megtanultam, az a középsulis bioszról nem elmondható.


A biológia tanáron is gondolkodtam, de sajnos nincs annyi türelmem, hogy gyerekeknek tanítsak, és tanár nem is nagyon szeretnék lenni.

Mellette a biológust is néztem, de az sem vonz, még majd átgondolom.


Az orvosival is úgy voltam, hogy egyszer oda akartam menni, egyszer meg máshová, de most már szerintem még ha nem is 100%, oda szeretnék ( ha sikerül ugye)


Most év végén majdnem kitűnő lettem, német meg egy szakmai lett 4-es. A törivel nincs bajom, szeretem, a nyelvtant meg az irodalmat szintúgy, a tanárom is nagyon jó. Matek nem az erősségem, de ha megértem, akkor megy.

Nyelvvizsgát szeretnék, tanuljuk suliban is, sulin kívül is elkezdtem.


Ugye ahogy te is írtad, 2 évig kell tanulnom a bioszt meg a kémiát is, hogy érettségizhessek. Azt tudod esetleg, hogy mind a 4 év anyagából kell osztályozót tennem, vagy elég csak kettőből?

Nyilván mindet meg kell tanulnom, meg még rengeteg pluszt is az emelt érettségihez.

2022. júl. 23. 14:49
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj két évig tanulni az adott tantárgyat ahhoz, hogy érettségire bocsátható lehess,a lényeg hogy az adott tárgyból legyen meg a 144tanórád!


Ezt pedig csinálhatod úgy hogy ha le érettségiztél utána maradsz egy évet még a sulidban és beülsz esti tagozaton az adott tantárgyra. Ezt érdeklődd meg az iskoládban hogy erre van-e lehetőséged.


Így csináltam emeltet földrajzból és bioszból, mert nálunk sem voltak ilyen tárgyak.

2022. júl. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!